banner2

banner1

banner22

ADAHEM ek usta öğreticiler alacak

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eylül ayında yapılan usta öğretici alımlarına ilave olarak ihtiyaç duyulan 66 alan için ek usta öğretici alımı duyurusu yaptı.

SAKARYA 27.11.2020, 18:04 Editör: Gizem Demirsoy
ADAHEM ek usta öğreticiler alacak
banner48

ADAHEM’den yapılan açıklamada; aralarında KPSS, ALES hazırlık kursları, Rusça, Arapça, Gitar, Keman, Piyano, Kort Tenisi, Almanca, İngilizce, Fransızca, Osmanlıca kursları, Arıcılık ve çeşitli mesleklerle birlikte toplamda 66 alanda açılması planlanan kurslar için 273 usta öğretici başvurusu alınacak.

KURSLAR 4 OCAKTAN SONRA AÇILACAK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mevcut kursların 4 Ocak tarihine kadar durdurulduğunu belirten ADAHEM Müdürü Abdulvahit Uygar, ek usta öğretici alımını yapacakları 66 kursun da ertelenen kurslarla birlikte 4 Ocaktan sonra açılacağını ifade etti.

BAŞVURULARDA 1 ARALIK SON GÜN

ADAHEM Müdürü Uygar ek usta öğretici başvurularının 1 Aralık tarihine kadar yapılması gerektiğini hatırlatarak, e-yaygın sistemi üzerinden online yapılacak başvurularda sıkıntı yaşayan adayların kurum merkez binasına giderek teknik destek alabileceklerini kaydetti. Salgın hastalık sürecinde özverili çalışma temposuyla yürüttüğü maske üretimiyle dikkati çeken Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde Bakanlığın tatil etmediği gıda ve temizlik dahil hijyen kursları, maske ve koruyucu elbise kursları, İşkur meslek edindirme kursları, ulusal ve uluslararası proje kapsamındaki kurslar ile kalorifer ateşçiliği kurslarında eğitimler devam ediyor.

Yorumlar (0)