banner2

banner1

banner22

Ablasını sokak ortasında öldürdü

Adıyaman'dan Diyarbakır'a gelen Mustafa Aslan (21), 3 yıldır eve gelmeyen ablası Melek Aslan'ı (24), tabancayla 4 el ateş ederek öldürdü. Öte yandan 2 ay önce peşini bırakmayan Sakarya’daki eski erkek arkadaşına karşı koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdığı ancak kardeşinin kurbanı olduğu ortaya çıktı.

SAKARYA 22.10.2020, 09:52 Editör: Aysima Kortak
Ablasını sokak ortasında öldürdü
banner48

Dün öğle saatlerinde, ablası Melek Aslan ile buluşmak üzere sözleşen ve Adıyaman'dan Diyarbakır'a gelen Mustafa Aslan, talihsiz kadına yanında getirdiği tabancayla 4 el ateş etti. Melek Aslan vücuduna isabet eden kurşunlarla yere yığıldı. Olay yerine sağlık ekibi ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. 24 yaşındaki genç kız ambulansla hastaneye yetiştirilmeye çalışılırken hayatını kaybetti.

ABLASINI EVE GELMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ!

Polisler tarafından gözaltına alınan 21 yaşındaki katil zanlısı Mustafa Aslan ifadesinde, ablasını ailesinin namusuna leke getirdiği için öldürdüğünü ileri sürdüğü öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Aslan, çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

ESKİ ERKEK ARKADAŞINDAN KORUMA İSTEDİ! KARDEŞİNİN KURBANI OLDU

Kardeşi tarafından öldürülen genç kızın, 2 ay önce peşini bırakmayan eski erkek arkadaşına karşı koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdığı ancak kardeşinin kurbanı olduğu ortaya çıktı. Dicle Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan genç kızın, erkek arkadaşından şikâyetçi olduğu polis ifadesinde, "Orhan bana ulaşamayınca aileme ulaşmış. Ne söylediğini bilmiyorum ancak ailem beni arayıp, tepki verdi. Sonrasında ailem benimle irtibatı kesti" dediği öğrenildi.

SAKARYA'DA ŞİKÂYETÇİ OLDU

Üniversitenin ardından tanıştığı Orhan V. ile evlilik kararı alan Melek Aslan, Sakarya'ya gitti. Ailelerini de tanıştıran ikiliden Orhan V. işi nedeniyle sık sık Almanya'ya gittiği için Melek Aslan'ı kıskanarak tehdit etmeye başladı. Tehditlerden dolayı rahatsız olan Aslan önce Sakarya'da şikâyetçi oldu. Tehditlerin sürmesinin üzerine memleketi Diyarbakır'a dönen genç kız burada da huzur bulamadı. Çünkü Orhan V'nin tehditleri devam etti.

“ORHAN BENİ SAKARYA'YA ÇAĞIRDI”

Diyarbakır'da 2 ay önce Orhan V'ye karşı koruma ve uzaklaştırma kararı alan Melek o dönemde verdiği ifadesinde "Sakarya'da yaşayan Orhan V. ile yaklaşık bir yıl önce tanıştım. Sevgili olduk. Beni ailesiyle tanıştırdı. Evlerine gidip, geliyordum. Ben de Orhan'ı ailemle tanıştırdım, evlenecektik. Mezun olduktan sonra Orhan beni Sakarya'ya çağırdı. Ailemden habersiz yanına gittim. Kız yurdunda kalmaya başladım. KPSS'ye de hazırlandım. Orhan, Almanya'da iş yaptığından sık sık oraya da giderdi. Orhan'la Sakarya'da bir kafede otururken bir erkek arkadaşım aradı. Açmamamı istedi. Benden şüphelendi ve kıskandı. Bunun üzerine tartışmaya başladık. Beni tehdit edince Sakarya'da emniyete giderek şikâyetçi oldum. Sonrasında da tehdit ve şantajları devam etti. Bunun üzerine tekrar şikâyetçi oldum. Sosyal medya hesaplarımı kapattım. Telefonumdan kendisini engelledim ve 3 ay önce tekrar Diyarbakır'a geldim." dedi.

Melek ifadesinde, kendisini ölüme götüreceğinden habersiz süreci ise şöyle anlatmış;

"Orhan bana ulaşamayınca aileme ulaşmış. Ne söylediğini bilmiyorum ama ailem beni aradı ve tepki verdi. Sonrasında da ailem benimle irtibatı kesti. Ancak Orhan peşimi bırakmadı. Telefonumdan arayarak çekiliş kazandığımı söylediler. Bir otele davet ettiler. Gittiğimde Orhan oradaydı. Kendisiyle görüştüm. Tekrar tartışmaya başladık. Beni darp edince tekrar şikayetçi oldum. Sonrasında yine Diyarbakır'da defalarca karşıma çıktı. Sosyal medya üzerindeki hesaplarımdan tehdit ve şantajlara devam etti."

'YALANLARLA BENDEN ŞİKAYETÇİ OLDU'

İfadesi alınan Orhan V.'nin ise, "Melek Aslan eski sevgilim olur. Kendisine 30 bin euro vermiştim. Onu istediğim için böyle yalanlarla benden şikâyetçi oldu" dediği öğrenildi.

'NAMUS MESELESİ'

Melek Aslan'ı öldürdükten sonra yakalanan kardeş Mustafa Aslan da ilk ifadesinde cinayeti 'namus meselesi' nedeniyle işlediğini söyledi. Öte yandan olay yerinde yapılan incelemede 3 adet boş kovan bulunduğu bildirildi.

Yorumlar (1)
bir dost 6 ay önce
Kızın adı merve mi melek mi? karar verin