banner2

banner1

banner22

6 ayda…

Uyuşturucu tacirleri jamaika ve bonzaiye bir yenisi daha eklendi. Esrardan 20 kat daha zehirli olan 'Skunk', Türkiye genelinde hızla yayılmaya başlarken, yeni nesil zehri olarak adlandırılıyor.

SAKARYA 21.07.2018, 18:11
6 ayda…
banner48

EVİNİN BODRUMUNA ÖZEL SERA

Bonzai'den sonra hızla yaygınlaşan farklı bir uyuşturucu türü olan ve Hint kenevirinin laboratuar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesi sonucu elde edilen 'Skunk'a yönelik Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da çok sayıda operasyon gerçekleştiriliyor. 2017 yılında Hendek'te yapılan operasyonda, GDO'lu esrar maddesi olarak bilinen Skunk üretmek için evinin bodrumunu özel donanımlı sera haline getirdiği tespit edilmişti.

KARASU’DA GÖZDE YERLERDEN

Jandarma ekipleri Karasu'da gerçekleştirdikleri operasyonda 28 paket 'Skunk' diye tabir edilen uyuşturucu madde ve bir miktar para ele geçirilmişti...

6 AYDA 656 GRAM

Son olarak jandarma bölgesinde 2018 yılının ilk 6 ayında toplam 656 gram yeni nesil zehir olarak tanımlanan Skunk ele geçirildiği açıklanmıştı...

“KİMYEVİ DEĞİL ORGANİK” DEYİP PAZLIYORLAR

'Kokarca' anlamına gelen ve ağır bir kokusu olan "skunk" son dönemde uyuşturucu satıcıları tarafından Marmara bölgesinde de pazarlanmaya çalışılıyor. Diğer uyuşturucu maddelerine göre (Bonzai ve Jamaika) daha pahalı olan "kimyevi değil, organik" denilerek pazarlanan uyuşturucu maddenin özellikle beyin üzerindeki etkisi çok ağır olduğu gibi öldürücü etkisi olduğu ve birçok hastalığa da neden olduğu kaydediliyor.

AVRUPA ÜLKELERİNDEN GELİYOR

Skunk'ın, Arnavutluk'ta da yetiştirildiği ve ülkemize genellikle Balkan rotası izlenerek organize çeteler tarafından Avrupa ülkelerinden getirildiği ifade ediliyor.

UZMANLAR UYARIYOR

Skunk'ın da organik değil, öldürücü kimyasallar içeren ve şizofreniye varan hastalıklara neden olan uyuşturucu madde olduğuna vurgu yapan Uzmanlar, "Uyuşturucu tacirleri, Bonzai gibi maddelerden uzaklaşan bireyleri yeniden madde kullanımına çekmek, cazip hale getirmek ve "Daha güvenli bir madde çıktı" imajı yaratmak için bu yola başvuruyorlar. Unutulmaması gereken; organik veya sentetik olmasının önemi olmadığı ve uyuşturucu maddelerin tamamının sağlığa son derece zararlı olduğudur. Skunk da bu maddelerden biridir" ifadelerini kullanıyor.

Skunk belirtileri neler?

–Daha sinirli olmaya başlamak

–Huzursuzluğun gözlemlenmesi

–Tatminsizlik, memnuniyetsizlik

–Zaman zaman aşırı neşe, hareketlilik

–Aile ile daha az zaman geçirmek

–Daha geç saatlerde eve gelmek ya da hiç gelmemek

–Arkadaş çevresinin değişmesi

–Okul başarısında düşme ve okula olan ilgide azalma

-Para harcama miktarında artış

–Kilo kaybı, iştahın azalması ya da artması

–Yorgunluk, halsizlik

–Gözlerde kızarıklık

Yorumlar (0)