banner2

banner1

banner22

3 Hektar alana yapıldı

İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Hazreti Hatice Vakfı tarafından 81 ilde yaşayan 100 yaşının üzerindeki 5 bin 529 anne için Adapazarı İlçesinde 3 Hektarlık hatıra ormanı oluşturuldu.

SAKARYA 10.05.2020, 15:54
banner48

FİDAN DİKTİLER

İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Hazreti Hatice Vakfı tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye genelinde yaşayan 100 yaşını aşmış 5 bin 529 anne için Adapazarı İlçesi Karaman Mahallesinde 3 Hektarlık alanda hatıra ormanı oluşturuldu. Bugün gerçekleştirilen programda ise Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ve Hazreti Hatice Vakfı Genel Başkanı Alpay Tarhan hatıra ormanına gelerek fidan dikti.

TOPLAMDA 3 HEKTAR

Toplamda 3 Hektar alana yapılan hatıra ormanı için çalışma yapan tüm personeline teşekkür eden Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, destek için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sakarya Valisine teşekkür ederken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu güzel, anlamlı organizasyon için şehrimizin seçilmiş olması onur vericidir. Bu bağlamda başta sayın bakanlarımız olmak üzere burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Programa katılan Hazreti Hatice Vakfı Genel Başkanı Alpay Tarhan, “Bizlerin ilk önceliği Hazreti Hatice’nin ismini yaşatmaktır. Bu anlamda bugün Türkiye’de yaşayan 100 yaşını aşmış tüm annelerimiz için hiçbir ayrım yapmadan burada bir hatıra ormanı hazırladık. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

Yorumlar (0)