• Reklam
Reklam
Reklam

'Sakarya özeti'

Sokakta gezerken fark etmediğimiz küçük detaylar ya da eksiklikleri gündeme getirmeye devam ediyoruz.

'Sakarya özeti'

Sokakta gezerken fark etmediğimiz küçük detaylar ya da eksiklikleri gündeme getirmeye devam ediyoruz.

'Sakarya özeti'
Editor: Haberlisin
11 Haziran 2019 - 20:10
Reklam

Adapazarı Akşam Haberleri Muhabiri Murat Solmaz’ın objektifinden Sakarya özeti. Solmaz sokak sokak gezerek şehirde neler olup bittiğini, dikkat çeken olayları, göze çarpan eksiklikleri belgeledi. Gezerken dikkat etmediğimiz ayrıntılar, objektiflere yansıyınca bakın ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor…
 
ANIT ZARAR GÖRDÜ
15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına yeterli ilginin gösterilmemesi vatandaşların tepkilerine neden oluyor.  Geceleri karanlıkta bırakılan anıtın üzerinde yazan ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ yazısının harfleri de söküldü. Vatandaşlar, Atatürk’ün hatırasına daha fazla saygı gösterilmesini gerektiğini ifade ederek yetkilileri göreve davet etti.

BAYRAKLAR HALA DURUYOR
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı nedeniyle Çark Caddesi ve Demokrasi Meydanına asılan bayraklar hala şehri süslemeye devam ediyor. Uzun bir süredir toplatılmayan bayrakların yavaş renginin solmaya başladığı görüldü.  19 Mayıs’ta CHP İl Örgütü tarafından asılan bayraklar caddeden geçecek olan tören aracı nedeniyle belediye tarafından toplatılmış, araç geçtikten sonra yeniden asılmıştı.

CAMİYE YAKLAŞIYORLAR
Adapazarı Orhan Camii etrafında bulunan çay ocakları cami avlusunun geniş bir bölümünü işgal etmeye başladı. Şadırvanın etrafında bulunan masa ve taburelerin yavaş yavaş camiye doğru yaklaşması yayaları rahatsız etmeye başladı.  Çay ocaklarının neredeyse musalla taşının bulunduğu bölgeye kadar geldiğini belirten vatandaşlar cami çevresinde bir düzenleme yapılmasının artık kaçınılmaz hale geldiğini belirttiler.

KİTAP SOKAĞI KALDIRILDI
Ramazan ayı boyunca Atatürk Bulvarı’na renk katan Kitap Sokağı stantlar belediye tarafından kaldırıldı. Söyleşi ve dinleti etkinliklerinin de gerçekleştirildiği Ramazan Kitap Sokağıyla vedalaşan vatandalar, Büyükşehir Belediyesine verdikleri bu güzel kültür hizmeti nedeniyle teşekkür etti.  Bulvarda bulunan stantlar TIR’a yüklenerek bir sonraki ramazan ayına kadar Büyükşehir Belediyesinin deposuna kaldırıldı.

NAKLİYATÇI DA OLDULAR
Suriye’den ilimize gelen mülteciler, kendi işyerlerini açmaya devam ediyor.  Mülteciler, oto galerisi, fırın, emlakçı derken nakliye işine de el attı. Çark Caddesinde ekobisle eşya taşıyan bir Suriyeli mülteci objektife bu şekilde takıldı.  Şehrin ticari hayatına hızla adapte olan mültecilerin vergi vermeden kazançlarına ortak olduğunu belirten esnaflar ise durumdan rahatsız.

DEMİRYOLUNU OT BÜRÜDÜ
Adapazarı-Mithatpaşa arasında yer alan demiryolu yabani otlarla kaplandı. Şehir genelinde ot biçme çalışması yapan park ve bahçeler ekiplerinin demiryolunu unuttuğu görüldü. Bölge sakinleri, kurumaya yüztutan yabani otların yangın tehlikesi yarattığını belirterek yetkilileri göreve davet etti.

CEVİZ HER YERDE ARANIYOR
Çok sevdiği  ‘Ceviz’ isimli kedisini kaybeden bir vatandaş şehrin birçok noktasına kayıp ilanı astı. Sakarya Orta Mahalle civarında kaybolan kedisini görenlerin kendisine ulaşmasını isteyen vatandaş, kayıp ilanına “Uzun boylu iri bir kedidir” notunu düştü.

KALDIRIMLAR İŞGAL ALTINDA 
Artan araç sayısı nedeniyle şehirde otopark sıkıntısı hat safhaya ulaştı. Birçok sürücü yasak olmasına rağmen kaldırımlara park ederek yayaların hakkını gasp ediyor.  Soğan Pazarı Caddesi’nde objektiflerimize takılan görüntüler cezaların ve denetimlerin yetersiz olduğunu ortaya koydu. Vatandaşlar kaldırım işgallerinin önüne geçilebilmesi için daha caydırıcı tedbirler alınmasını istiyor.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İntihar nedeni araştırılıyor
İntihar nedeni araştırılıyor
Kafa kafaya
Kafa kafaya