banner2

banner1

banner22

Yığılmalar oldu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan bilgisayar sunucularının yanması üzerine sistem çöktü. Hastane teknik ekibi sorunu gidermeye çalışırken hastanede hiçbir Tıbbi Görüntüleme yapılamadığı ortaya çıktı.

SAĞLIK 23.07.2019, 12:37
Yığılmalar oldu
banner48
DEFTERE YAZIP SIRA VERİLİYOR
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sabah saatlerinde bilgisayar sunucularında oluşan problem sebebiyle sisteme giriş yapılamayınca hastane acilinde yoğunluk yaşanmaya başlandı. Yapılan teknik incelemede hastane bünyesinde bulunan sunucuların yandığı ortaya çıkarken saatin ilerlemesiyle birlikte poliklinikler önünde de yığılmalar başladı. Sisteme giriş yapılamaması nedeniyle hastaneye gelen hastaların mağdur olmaması için bir süre elle deftere kaydedilerek sıraya alınıp tedavi edildi. Daha sonrasında ise polikliniklere kayıt durdu ve hasta kabulu yapılamıyor. Bu duruma hasta ve hasta yakınları tepki gösterdi. Ayakta tedavi görebilecek hastalar çevre hastanelere yönlendirilmeye başlandı.
 
SİSTEM DURDU
Bilgisayar sunucularının tamamen kullanılamaz hale geldiği hastanede hastalar ve hasta yakınları arasında tartışmalar yaşanırken sisteme giriş yapılamadığı için polikliniklerde hasta kabulü durma noktasına geldi. Öte yandan röntgen, MR, Tomografi gibi Tıbbi Görüntüleme sistemlerinin de sunucu sorunu nedeniyle yapılamadığı öğrenilirken hastaların çevre hastanelere yönlendirilmeye başlandığı iddia edildi.

SORUN BÜYÜYOR
Öte yandan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başlayan sorun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Toyota Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nde de yoğunluk yaşanmaya başlandı. Hasta kabulü konusunda problem yaşanan hastanelerde hastane dışına kadar kuyruk olurken vatandaşlar yaşanan olaylara tepki gösterdi. 

SİSTEM AÇILDI
Saat 14:30 itibariyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sistem yavaş bir şekilde tekrar kullanılmaya başlandı..

 
Yorumlar (0)