banner2

banner1

banner22

Yeşilay Sağlık Elçilerini Arıyor

Yeşilay Elçileri projesi bağımlılıklarla mücadelede hassas ve toplum bilinci yüksek olan farklı meslek gruplarının gayreti ve desteği ile hayata geçirilecek.

SAĞLIK 14.05.2018, 13:25
Yeşilay Sağlık Elçilerini Arıyor
banner48

Proje ile esnafın katılımı sağlanacak, bağımlılıklar alanında esnaf bilinçlendirilecektir.

Hedef toplum bilincini arttırmak

Yeşilay Sakarya Şubesi’nin öncülüğünde ve Adapazarı Belediyesi’nin desteğiyle yürütülecek olan projenin hedefi; toplumda bağımlılıklarla mücadelede farkındalık oluşturmak, mücadeleye arttırmak, Yeşilay Elçisi olarak esnafın rol model olmasını sağlamak.

Esnafa ulaşacaklar

Proje ile ilgili Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Fatih KICIR yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeşilay Elçileri projesi, şubemiz tarafından Adapazarı Belediyemiz ile ortaklaşa Adapazarı pilot ilçe olacak şekilde gerçekleştirilecek. Proje ile ilgili eğitilen Yeşilay Elçileri gönüllü ekibi sahada özellikle bağımlılıklar konusunda hassasiyeti olan esnafa ulaşacaklar. Burada amaç, bu önemli mücadelede toplumu bilinçlendirmek, mücadele alanına bilinçli esnaf çekebilmektir. Özellikle gençlerin uğrak mekanları olan kıraathane ve internet kafe gibi mekanlar seçilecek. Bu alanda mücadele etmek isteyen, gönüllü elçi olmak isteyen Yeşilay dostlarını ve esnaflarımızı bekliyoruz. Şubemize gelebilecekleri gibi 0264 277 0032 numarasından irtibat kurarak müracaat edebilirler.”

Yorumlar (0)