banner2

banner1

banner22

Sakarya aşı olmuyor

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan aşılanma oranlarına göre, Marmara Bölgesi’nde aşılanma oranının nüfusa göre en düşük olduğu il, yüzde 55,2 ile Sakarya oldu. Konu ile ilgili Adapazarı Akşam Haberleri ve Haberlisin’e özel açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü vatandaşları aşı olmaya davet etti.

SAĞLIK 05.07.2021, 15:31 Editör: Aysima Kortak
Sakarya aşı olmuyor
banner48

AŞILANMA ORANI YÜZDE 55,2

Sağlık Bakanlığı’nca koronavirüs vaka sayıları ve güncel aşı sayıları ‘https://covid19.saglik.gov.tr’  sayfası üzerinden açıklandı. Açıklanan verilere göre, 1 milyonun üzerinde nüfusu olan Sakarya’da en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusun yüzde 55,2 olduğu açıklandı. Marmara bölgesi baz alındığında Sakarya yüzde 55,2 ile aşılama oranında sonuncu il oldu.

EN DÜŞÜK ORAN SAKARYA’DA

Bakanlığın açıkladığı verilere göre yaklaşık 1 milyonun üzerindeki Sakarya’da en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusun yüzde 55,2’si aşılandı.  Açıklanan verilerde Sakarya’yı yüzde 58,6 ile İstanbul takip ediyor. Marmara Bölgesi’nde en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusun en fazla olduğu il ise yüzde 73 oranı ile Çanakkale olarak açıklandı. Öte yandan Sakarya’nın yüzde 57,81 olan ülke genelindeki ortalamanın da gerisinde kaldığı görüldü.

SAĞLIKÇILARIN EMEĞİ ZAYİ OLMASIN

Konu ile ilgili Adapazarı Akşam Haberleri ve Haberlisin’e özel açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, “Pandeminin sona ermesi için aşılama çok önemli. İl Sağlık Müdürlüğü olarak şehrin muhtelif yerlerinde hizmete açtığımız aşı çadırları ile randevusuz da aşı olunabiliyor. Aşı tedariği hakkında bir problemimiz yok. Çadırlarda randevusuz olarak yahut e-nabız ve MHRS üzerinden randevulu şekilde aşı olabilirsiniz. Bir yıldır sağlıkçı arkadaşlarımızın verdiği emek ortada. Bu emeği zayi etmemek adına her fırsatta olduğu gibi yine tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Biran önce normale dönmek istiyorsak aşı şart.” dedi.

Yorumlar (0)