banner2

banner1

banner22

Otopsi yapılmamış

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyat olmak için yatış yaptıktan sonra yanlış kan verildiği iddia edilen ve bir süre sonra hayatını kaybeden Ayşe Karacan’ın ölümüyle ilgili olarak idari soruşturma başlatıldı.

SAĞLIK 14.01.2020, 13:19 Editör: Ebru Bulut
Otopsi yapılmamış
banner48

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Edinilen bilgilere göre; Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisinde yatmakta olan 75 yaşındaki Ayşe Karacan’ın doktoru, ameliyat öncesi kan takviyesi yapılmasını istedi. Bölümde görevli 2 hemşire aynı bölümde yatmakta olan 68 yaşındaki Ayşe K. isimli kadının kan grubundaki kanı Ayşe Karacan’a verdi. Fenalaşan Ayşe Karacan, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybedince konuyla ilgili idari soruşturma başlatıldı.

OTOPSİYİ REDDETTİLER

Hayatını kaybeden Ayşe Karacan’ın yakınları, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ile görüştükten sonra otopsiyi reddederek Ayşe Karacan’ın cansız bedenini teslim aldı. Başlatılan idari soruşturma kapsamında 2 personelin yeri değiştirilirken henüz savcılık nezdinde bir soruşturma başlatılmadığı öğrenildi. Öte yandan otopsi yapılmaması nedeniyle soruşturmanın seyrinde bir değişiklik olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

Yorumlar (1)
Gürcan kol 1 yıl önce
Mükemmel seah yönetiminde hafta sonu bir personel nöbetçi olduğu gece acilde saatlerce bekletilerek öldü. Ve diğer personel ses çılarmaması için tehdit edildi. İşinizden olursunuz arkasını aramayın dendi.