banner2

banner1

banner22

Önce eğitim, sonra eğlence

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi tarafından SEN Otelde ebelere yönelik eğitim programı ve moral gecesi düzenlendi.

SAĞLIK 16.05.2018, 12:21
Önce eğitim, sonra eğlence
banner48

“Ebelerin Misyonu ve Vizyonu” isimliyle hazırlanan programa, programa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü konferans nedeniyle il dışında olması dolayısıyla katılamazken yerine Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci vekalet ederken, geceye; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mümtaz Seyda, Personel Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sedat Kaya ve Başkan Yardımcısı İbrahim Bulduk, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr Esra Onuray, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Uzmanı Maruf Menduh Sert, Kanser ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı Sibel Gedikoğlu, Aile Hekimliği izleme Birimi Uzmanı Zeynep Zengin, Aile Hekimliği Uygulama Birim sorumlusu Dr. Hülya Taşkın, Bulaşıcı Hastalıklar Bürosu Sorumlusu Dr Gülden Tarhan, ÖBS-MHRS Sorumlusu Dr. Mustafa Oğul, SAÜEAH Kadın Doğum Anabilim Dalı Klinik Eğitim Sorumlusu ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Özden ve Sakarya Üniversitesi öğretim görevlileri katıldı.

NORMAL DOĞUMUN YAYGINLAŞTIRILMASI  

Eğitim faaliyetiyle başlayan programda, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim, Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Daire Başkanlığında görevli Ebe Nesibe Uzel ile Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığında görevli Hemşire Melek Kılıç sunum yaparak, ebeleri bilgilendirdi.  Programda, ilimizde de doğum hizmetlerinin güçlendirilmesi, anne adaylarının doğum eylemini sağlıklı ve güvenli şartlarda gerçekleştirmeleri, ebelerin doğumlarda daha etkin rol almaları ve normal doğumun yaygınlaştırılması kapsamında ebeliğin önemine dikkat çekildi. Yoğun tempoda çalışan ve yeni bir neslin ortaya çıkmasında yardımcı olan ebeler sunumların ardından yenilen yemek üzerine canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek stres attılar.

Yorumlar (0)