banner2

banner1

banner22

Hüsniye Göbekçioğlu vefat etti

Sakarya'nın tanınmış fotoğrafçılarından Hilmi Elele'nin kayınvalidesi Hüsniye Göbekçioğlu koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Gebze'deki özel bir hastanede vefat etti. Elele geçen hafta yaptığı paylaşımda SEAH ve Yenikent Hastanelerinde tedavi sırasında korona testi yapılmamasını eleştirmişti.

SAĞLIK 14.04.2021, 12:34 Editör: Aysima Kortak
Hüsniye Göbekçioğlu vefat etti
banner48

Sakarya'nın önde gelen fotoğrafçılarından Hilmi Elele'nin kayınvalidesi Hüsniye Göbekçioğlu korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü Gebze'de vefat etti.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞARAK ELEŞTİRMİŞTİ

Elele geçen hafta sosyal medya hesabından Sakarya'daki hastaneleri kayınvalidesine PCR Testi yapmamaları nedeniyle eleştirmişti. Elele, mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan kayınvalidesine SEAH ve Yenikent Devlet Hastanelerinin sorumsuz davrandığını iddia ederek, “SEAH ve Yenikent'in bize hediyesi Covid'miş. Bunu bunca gün sonrasında Gebze' deki hastane tespit etti. Özel Gebze Merkez Hastenesine ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz. Üstelik Sakarya'da çekilen akciğer tomografisi sonuçlarına bakarak” demişti. Elele'nin kayınvalidesi Göbekçioğlu, Özel Gebze Merkez Hastanesi yoğun bakımda hayatını kaybetti.

İŞTE O PAYLAŞIM:

10 GÜNLÜK REZALET DOLU HASTANE SERÜVENİMİZ

Sağlık Hizmetleri Mağdurları ve Sosyal Medya Takipçileri,

1 Nisan'da mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan kayınvalidem doluluk nedeniyle 3 gün boyunca SEAH'ta kritik odada hijyen ve gerekli özen gösterilmeden bekletilerek 3 Nisan günü bizlere bildirilme zahmetinde bile bulunulmadan Yenikent Devlet Hastanesi yoğun bakıma sevk edildi. Üstelik biz orada hastamız içeride diye beklerken haberi hastamız diğer hastaneye gittikten sonra aldık.

8 Nisan günü hastamızın durumumun gayet iyi olduğu hatta ağız yoluyla besleneceğinin haberiyle Yenikent Devlet Hastanesi'nden tekrar SEAH Dahiliye Bölümü'ne sevki gerçekleşti. Hastamız geldiğinde bırakın ağız yoluyla beslenmeyi su bile içemeyecek kadar bilinci kapalı denildi ve hastamızın oksijene bağlı olarak geldiğini gördüğümüzde şok olduk.

Buraya geldikten sonra da yoğun bakıma maalesef ki doluluk nedeniyle alınmadı ve dün yani 10 Nisan'da Özel Gebze Merkez Hastanesi yoğun bakıma sevk edildi. Hastaneye hastayı kabul etmeden önce normal şartlarda olması gerektiği gibi PCR testi yapıp alabileceklerini belirttiler ve test yaptılar. Bunca gündür teşhişini koyamadıkları rahatsızlığın her hastane sevkinde onca tahlil yapıp da PCR testi yapmayan ihmalkar SAKARYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ile YENiKENT DEVLET HASTANESİ'nin bizlere hediyesi COVİD'miş.

Üstelik biz o kadar sakınırken.

Bunu bunca gün sonrasında Gebze' deki hastane tespit etti. Özel Gebze Merkez Hastenesine ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz. Üstelik Sakarya'da çekilen akciğer tomografisi sonuçlarına bakarak. Buradakiler (Sakarya'dakiler) neyi incelediler merak ediyorum.

Bunun vebalini onlarca kişi çekecek ne yazık ki. Bu sorumsuzluğun bedelini ödeyecek olanlar bizler miyiz sorarım sizlere?

Cihazları bir hastadan diğerine temizlemeden takmak mı dersiniz, hemşirelerin eldiven değiştirmeden diğer hastaya dokunmalarımı dersiniz, PCR testini sadece kişiye sorarak (Var mı yok mu?) değerlendirmeleri mi dersiniz...

Mide kanamasıyla başlayan bu serüven umarım bizi üzecek bir durumla sonuçlanmaz.

Dualarınızı bekleriz yazmıştı.

Yorumlar (0)