banner2

banner1

banner22

Hekimler kamuda kalmak istemiyor

Kamuda görev yapan hekimler zorunlu görev süreleri dolunca ayrılıyor. Acil başta olmak üzere şehirde hekim açığı gün geçtikçe büyüyor.

SAĞLIK 21.08.2021, 15:28 Editör: Aysima Kortak
Hekimler kamuda kalmak istemiyor
banner48

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil bölümü, Kadın Doğum ve Çocuk acil bölümlerinde yaşanan yoğunluk şikayetleri de beraberinde getirdi. Hafta sonları Çocuk Acil’de yaşanan yoğunluk vatandaşların tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar acilde yaşanan yoğunluğa çözüm bulunmasını isterken “bir hekim görev yapıyormuş. Bir doktor bu kadar hastaya ne yapsın?” diyerek uzun süren bekleyişlerin sona ermesi için çözüm istiyor.

ACİLDE YOĞUNLUK

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ambulansların uzun bekleyişi haberlere konu olmuştu. SEAH, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi acil servislerinde hafta sonunda da oluşan kuyruklar dikkatinden kaçmadı. Sağlık yetkililerinden edinilen bilgilere göre; Sakarya’nın sağlıkta zorunlu bölige olması sorunun çözümüne yeterince katkı vermemiş. 1 Temmuz’dan bu yana çok sayıda hekim istifa ederek ya yurt dışına ya da özel hastanelere geçiş yapmış. Acil servislerde yaşanan yoğunluk hekim ve yardımcı sağlık personelinden kaynaklı.

Sağlık yetkilileri 1 Temmuz’dan sonra kaç hekimin istifa ettiğini açıklamasa da sayının ciddi rakamlara ulaştığını dile getiriyor.

Yorumlar (0)