banner2

banner1

banner22

Hastalar saatlerce bekledi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aynı saatte onlarca hastaya ultrason çekim randevusu verilince gerginlik yaşandı

SAĞLIK 25.01.2020, 18:59 Editör: Haberlisin
Hastalar saatlerce bekledi
banner48

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tıbbi görüntüleme merkezinden ultrason için randevu alan hastalar büyük şok yaşadı. Sabah 09;00 ile 11;00 saatleri arasında onlarca hastaya ultrason randevusu verildi.

Haberlisin.com 0543 264 99 54 numaralı whatsapp ihbar hattına aynı saat dilimine randevu verilen hastaların fotoğrafını gönderen okurumuz yaşananları şöyle anlattı. Randevulu oldukları için sabah 08.30’dan itibaren hastaneye giden vatandaşlar beklemeye başladı. İki saat arasında ultrason çektireceklerini planlayan hastalar saatler 11.30 olmasına rağmen kendilerine sıra gelmediğini görünce sebebini sordu. Görevli personel çok sayıda hastaya aynı saat dilimine randevu verildiğini ve beklemeleri gerektiğini söyleyince ortam gerildi.

Bazı hastaların duruma tepki gösterdiğini aktaran okurumuz, bazıları ise sinirlenip hastaneden ayrıldığını belirterek “Tıbbi görüntüleme cihazları ihaleyle alınmış ve ihaleyi alan şirket daha çok kazanmak isteyebilir. Ancak bu sistemi denetlemek kimin elinde? Hastalıkla boğuşan insanların birde bu sıkıntıları yaşaması Allah’tan reva mı?”diyerek sağlık yöneticilerine sitemlerini iletti.

Yorumlar (0)