banner2

banner1

banner22

Fonksiyonel yapı oluşturuldu

Koronavirüs ile mücadelede ‘yoğun bakım’ en çok ihtiyaç duyulan birim oldu. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki kantin kapatılarak yerine 28 yataklı yoğun bakım servisi oluşturuldu

SAĞLIK 17.12.2020, 13:36 Editör: Aysima Kortak
banner48

28 YATAK KAPASİTESİ

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin içerisinde hizmet veren kantin bir süre önce kapatılarak çok amaçlı bir servise dönüştürüldü. SEAH giriş katındaki poliklinikler bölgesinde bulunan kantinin yerine korona ile mücadele döneminde acil yoğun bakım ünitesi oluşturuldu. 28 yatak kapasitesi olması planlanan yeni servis yarın hizmete girecek. Yoğun bakıma ihtiyaç olmadığı dönemde de yataklı servis olarak hizmet vermesi planlanıyor.

ACİL YOĞUN BAKIM

SEAH Başhekimi Doç.Dr Fikret Halis şehir insanına en iyi hizmeti sunabilmek için çalıştıklarını ifade ederek “Hastanemiz içerisinde bulunan kantinin yerine yeni bir servis oluşturduk. Koronavirüs ile mücadelenin üst seviyede yapıldığı dönemde acil yoğun bakım olarak kullanılacak alan sonrasında da yataklı servis olabilecek şekilde dizayn edildi. SEAH Acil Servisinin hızlı hizmet kabiliyetini artıracak birim kası sürede hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Yorumlar (0)