banner2

banner1

banner22

"Covid Aşı Polikliniği" açıldı

Aşılama takviminin hazırlanması ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aşı için hazırlanan polikliniklerin de hazırlıkları tamamlandı.

SAĞLIK 13.01.2021, 11:52 Editör: Aysima Kortak
"Covid Aşı Polikliniği" açıldı
banner48

AŞILAMADA İLK SIRA SAĞLIKÇILARIN

Aşılama takvimi 4 aşamalı olarak hazırlandı. İlk etapta sağlıkçıların aşı olması planlanırken, sağlıkçıların ardından ikinci sırada 65 yaş üstü ve kronik hastalar var. Üçüncü sırada riskli ortamda çalışanların (polis, adliye ve yargı personeli, öğretmenler, gıda ve lojistik personel, kamu hizmetlerinde görev alanlar) aşılanması gündemde. Son olarak da takvime göre; 50 ile 64 yaş arası kronik hastalığı olanlar ve 50-64 yaş arası diğer kişiler aşı olacak. Tüm bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde sona ermesiyle de 50 yaş altı kronik hastalığı olanlar, 18-49 yaş arası genç yetişkinler aşılanacak.

"COVİD AŞI POLİKLİNİĞİ"                             

Aşılama takviminin ardından Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü de aşıyla ilgili hazırlıklarını tamamlayarak hastanelerde aşı poliklinikleri oluşturuldu. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve diğer hastanelere "Covid Aşı Polikliniği" yazıldı. Çin'den 30 Aralık 2020'de Türkiye'ye getirilen Sinovac koronavirüs aşı geliştirdiği aşıların bugünlerde Sakarya’ya ulaşması bekleniyor.

Yorumlar (0)