banner2

banner1

banner22

Bakan Koca'dan uyarı

Kademeli normalleşme kapsamında cumartesi uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması Türkiye genelinde kaldırıldı. Bakan Koca ise vatandaşlara sosyal medya hesabından "Beklediğimiz cumartesilerin ilki! Devamı, kıymetini bilmemize bağlı" ifadelerini paylaşarak uyarılarda bulundu.

SAĞLIK 06.03.2021, 12:13
Bakan Koca'dan uyarı
banner48

1 Mart itibariyle koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşme dönemine geçildi. Buna göre iller risk haritasına göre mavi, sarı, turuncu ve kırmızı renkleri ile 4 gruba ayrıldı. Kısıtlamalar da bu kategorilere göre kademeli olarak kaldırıldı.

İKİ GRUP CUMARTESİ GÜNÜ DIŞARI ÇIKABİLECEK

Aylardır devam eden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırıldı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise cumartesi uygulanan yasak kaldırıldı. O illerde pazar günleri kısıtlama devam edecek.

"DEVAMI, KIYMETİNİ BİLMEMİZE BAĞLI"

Kısıtlamaların kaldırıldığı ilk cumartesi ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan vatandaşlara tatlı bir uyarı geldi. Twitter hesabından yaptığı açıklama Koca, şu ifadelere yer verdi: "Beklediğimiz cumartesilerin ilki! Devamı, kıymetini bilmemize bağlı"

Yorumlar (0)