banner2

banner1

banner22

Açılış programı düzenlendi

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endoskopi Polikliniği, kapasite artırılması, fizik mekanlarda yenileme ve iyileştirmeye gidilmesiyle birlikte tekrar hizmete açıldı.

SAĞLIK 29.09.2021, 11:51 Editör: Aysima Kortak
banner48

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir süredir kapalı olan endoskopi polikliniği kapasite artırılarak ve iyileşme çalışması ile birlikte tekrar hizmete verilerek açılışı yapıldı. Gerçekleştirilen açılış programına İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Oğuz Karabay, doktor ve sağlık personelleri de katıldı. Prof. Dr. Fehmi Çelebi’nin poliklinikteki bölümleri tanıtması ile başlayan program pandemi nedeniyle kısa sürede sonlandı.

KAPASİTE ARTIRIMI, FİZİK MEKANLARDA YENİLEME VE İYİLEŞTİRMEYE GİDİLDİ

Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Emrah Akın, “Endoskopi ünitemiz; fakültemiz ve kliniğimiz açıldığından beri belli bir süre sonra hizmet vermeye başlamıştı. Fakat Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesi Doğu Marmara Bölgesinde çok yoğun çalışan bir hastane. Günlük yaklaşık 100 civarında hastaya endoskopi yapılıyor. Endoskopi ünitemizde bir kapasite artırımı, fizik mekanlarda yenileme ve iyileştirmeye gidildi. İlave olarak son ve bazı girişimsel yöntemler zaman içerisinde başlamak üzere ünitemize eklendi” dedi.

Yorumlar (0)