• Reklam
Reklam
Reklam

Rantın takipçisiyiz

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır Söğütlü’nün verimli tarım topraklarının Erzincan Sanayici ve İşadamlarına OSB yapılmasına tepki gösterdi. Isır Söğütlü’de yapılmak istenen rantın takipçisi olduklarını söyledi

Rantın takipçisiyiz

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır Söğütlü’nün verimli tarım topraklarının Erzincan Sanayici ve İşadamlarına OSB yapılmasına tepki gösterdi. Isır Söğütlü’de yapılmak istenen rantın takipçisi olduklarını söyledi

Rantın takipçisiyiz
10 Mart 2018 - 15:29
Reklam

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Söğütlü’nün ‘ben istedim olacak’ diyen mutlu bir azınlığın elinde tarumar edildiğini belirtti. Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ERSİAD’ın Söğütlü’de organize sanayi bölgesi kurmak istemesine anlam veremediklerini dile getiren Isır, “ERSİAD’ın Söğütlü’de ne işi var? Kendi söylemlerine göre Erzincan’ın kalkınmasına yardımcı olmak için kurulan ERSİAD ya Erzincan yerine Söğütlü’yü kalkındırmak istemiş ya da Erzincan’ın kalkınması için Söğütlü’nün verimli topraklarını harcamaya karar vermiş. Belki de her ikisini de bahane edip kişisel kalkınmalarının temellerini Söğütlü’de atmaya karar vermiş” dedi.

PARALEL HİMMETÇİSİ

ERSİAD başkanının, kapatılan Samanyolu Televizyonu’na verdiği özel mülakatında çiftçi oğlu olduğunu, taşı toprağı altın diye İstanbul’a geldiklerini ve sonrasında Allah’ın izniyle büyüdükçe büyüdüklerini söylediğini hatırlatan CHP İl Başkanı Isır, “”Sabah Gazetesinin ‘Paralelin himmetçisi’ dediği, Paralel yapının finansörü olmakla itham ettiği, Bank Asya’nın imtiyazlı ortakları arasında saydığı şahsın başkanlığındaki ERSİAD ilk adımını atarak projesinin lansmanını Temmuz 2015’de yapıyor. Şahsın twitter hesabında ‘Erzincanlıların Söğütlü’de kurdukları OSB’ sözleriyle proje görseli halen yayındadır” diye konuştu.

SOĞUTULMAYA BIRAKILMIŞTI

 Isır yazılı açıklamasının devamında “Başkanının, FETÖ bağlantısı iddiaları ortaya çıkınca bu şahsın dernek başkanlığını bırakması sonrasında soğumaya bırakılan proje, 2017 yılı ortalarından itibaren yeniden canlandırılmak istenmektedir”.

KİMSEYİ İKNA EDEMEZLER

Isır “ Kendilerince projelerine dayanak sağlasın diye OSB’nin kurulacağı arsaların bulunduğu Söğütlü Kantar köyü yerine komşu köylerde imza toplandığı, toplanan imzaların gerçek kişiler olmadığı biliniyor. Araştırıldığında imzalarla isimlerin tutmadığı, soyadları değiştirilerek karalandığı görülecektir. Başkalarınca atılan imzalarla kimseyi ikna edemeyeceklerini bilmelidir.” Isır, mahkemeye taşınan süreçte bilirkişinin bir yılda üç kez ürün alındığı için çok değerli dediği tarlaların sulanması için halen yapımı devam eden Kantar Sulama Göleti’nin de 2015 yılındaki ERSİAD proje görsellerinde olmasının dikkat çekici olduğunu ifade etti.

KONUTLAR KİMİN İÇİN?

” Söğütlü’de tarla sahibi köylülerin, ‘çocuklarınız işe kavuşacak’ diyerek iknaya çalışıldığını söyleyen CHP İl Başkanı Isır, “Proje yürütücülerine sormak istiyoruz; madem burada köylülerin çocukları çalışacak niçin proje dahilinde 4 bin konut inşa ediyorsunuz? Bu konutlarda kim oturacak? Burada fabrika kuracak yatırımcıların birbirlerini tanıdığını ve bu tanışmanın önemini tanıtım videolarında uzun uzun anlatan proje sahiplerine itiraf etmek isteriz ki; ilk kez birbirini tanıyan 150 sanayicinin bir araya gelerek OSB kurduğunu görmenin şaşkınlığını yaşıyoruz” dedi.

SORUMLULUK ANLAYIŞINIZ BU MU?

İl Başkanı Erdoğan Isır ayrıca, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na da çağrıda bulunarak, “Yeşil alanları, tarım alanlarını, parkları, meydanları beton binalarla doldurmak bizim sorumluluk anlayışımızla bağdaşmaz. Kentin imarını korumak, kentin geleceğini kurmaktır diyorsunuz. Bu sözleri, söz konusu rant olunca bir kenara mı bırakıyorsunuz? Yoksa filden büyük fil avcısı mı var? Toçoğlu’na dokunmayan yılan bin mi yaşıyor? Emir demiri mi kesiyor?” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Dualarınıza muhtacız'
'Dualarınıza muhtacız'
‘Bereketsiz iş yapıyorlar’
‘Bereketsiz iş yapıyorlar’