• Reklam
Reklam
Reklam

Pençe Harekatı dolayısıyla…

Bu sene 35.si düzenlenecek olan Söğütlü Festivali 18 ve 21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Söğütlü Belediye Başkanı Koray Özten, festival hakkında açıklamalarda bulundu.

Pençe Harekatı dolayısıyla…

Bu sene 35.si düzenlenecek olan Söğütlü Festivali 18 ve 21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Söğütlü Belediye Başkanı Koray Özten, festival hakkında açıklamalarda bulundu.

Pençe Harekatı dolayısıyla…
Editor: Haberlisin
15 Temmuz 2019 - 13:42
Reklam

Özten, Söğütlü Maksudiye Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Sosyal Tesisleri’nde ilçe kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Güreş Ağası Semih Güngör ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Özten burada yaptığı konuşmada festival kapsamında planlanan etkinliklerin bir kısmının iptal edildiğini duyurdu. Mehmetçik’in ülkenin doğusunda sürdürdüğü Pençe Harekatı dolayısıyla, etkinliğin eğlence içerikli konser bölümlerinin gelen talepler doğrultsunda ertelendiğini anlatan Özten, “Bizim askerlerimiz sınır ötesinde tarihin en uzun en büyük operasyonunu yaparken, biz eğlence kısmını biraz öteleyelim diye talep gelmişti. Bizim tertip komitemiz de bunu düşünüp değerlendirirken, dün acı bir haberle tekrar irkildik. Malumunuz Hakkari’de bir jandarma teğmenimiz, bir jandarma astsubayımız ve bir jandarma uzman çavuşumuz şehit olmuş. Bugün toprağa verilecekler. Biz de halkımızın talebine sessiz kalamadık. Festivalin eğlence kısımlarını Cuma ve cumartesi akşamı yapacağımız müzik kısımlarını ileri bir tarihe erteledik” diye konuştu. Etkinliğin geri kalan kısımlarında bir değişiklik bulunmadığını belirten Özten, 18 Temmuz’da Belediye Binası önündeki açılışla başlayacak Festival, 21 Temmuz’da başpehlivanlık final mücadelesiyle sona ereceğini kaydetti.
 
“TOPLUMU AYAKTA TUTAN KÜLTÜRLERİDİR”
Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de burada yaptığı konuşmada  toplumu ayakta tutan şeyin kültürleri olduğunu vurgulayarak, “Kültürlerin devamlılığı için de bu tür aktivitelerin olması kaçınılmazdır. Bu tür aktiviteler tarihe vurulan parmak izleridir. Eğer bir toplumu yok etmek istiyorsanız, önce onun kültürünü yok etmelisiniz. İşte biz bugün sporcularımızla, belediye meclis üyelerimzle, basın mensuplarımızla Söğütlü’nün çok kültürlülüğünün devamı için burada bulunuyoruz. Burada emeği geçen herkese, başta belediyemiz olmak üzere belediye meclis üyelerimize bundan önce emeği geçen başkanlarımıza çokça teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güreş ağası Semih Güngör ise geçen seneki festivali başarıyla düzenleyebildiklerini hatırlatarak, “Bu sene de inşallah daha başarılı bir şekilde yine yüzümüzün akıyla tamamlayacağımızı umuyorum. Sayın Başkanım güler yüzüyle son derece destek veriyor. Sayın Kaymakamımız zaten başımızda devletimizin temsilcisi olarak hakikaten bize her zaman güç veriyor. Hepinize saygılarımı sunuyorum teşekkür ediyorum” diye konuştu.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırkpınar'da neler oluyor?
Kırkpınar'da neler oluyor?
Perşembe günü
Perşembe günü