banner2

banner1

banner22

Yüz yüze eğitim başladı

Pamukova Meslek Yüksekokulu Açılış Töreni ve İlk Ders etkinliği ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılına yüz yüze başladı.

Pamukova 27.09.2021, 19:10 Editör: Nisa Çoban
Yüz yüze eğitim başladı
banner48

Pamukova Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün, Pamukova Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sena Genç Elden, yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez, Müdür yardımcıları, akademik personeller ve öğrenciler katıldı.

İSTİHDAM

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez törendeki konuşmasında yüz yüze eğitimin önemine dikkat çekti. Ayrıca öğrencilere Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tüm birimlerinde uygulanan +1 eğitim modeli hakkında kısa açıklamalarda bulunan Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez öğrencilerin eğitim alacakları Pamukova Meslek Yüksekokulu programlarından mezun olduklarında sahip olacakları bilgi ve beceriler ile istihdam edilme durumlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TAVSİYELER VERDİ

Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün İlk Ders etkinliği kapsamında gerçekleştirdiği konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlara vesile olmasını temenni etti. Ayrıca İlçede bulunan sosyal ve kültürel tesisler hakkında da öğrencileri bilgilendiren Belediye Başkanı Sayın Övün bireysel tecrübelerine ilişkin aktardığı anektodlar ile öğrencilere gelecek hedeflerini oluşturmaları konusunda tavsiyeler verdi.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN ÖNEMİ

Törene katılan, Pamukova İlçe Devlet hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sena Genç Elden öğrencilere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi ve öğrencileri pandemi koşullarında salgın ile mücadele konusunda uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirdi ve salgına karşı en güçlü silah olarak tanımladığı aşının yaptırılmasının yüz yüze eğitime devam edilebilmesi için ne denli önemli olduğuna değindi.

MANGAL SÖZÜ

Tören sonrasında ise SUBÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ınyüz yüze eğitimin başlayacağı ilk gün için öğrencilere daha önce vermiş olduğu mangal sözüne istinaden tüm öğrencilere ve katılımcılara mangal ikramları gerçekleştirildi.

banner84
Yorumlar (0)