banner2

banner1

banner22

Yetkililere bildirildi

Pamukova Hayrettin Mahallesi mevkiinde bulunan ve 5 mahallenin kullandığı hemzemin geçit güvenli ulaşım sağlanması amacıyla kapatılmıştı. Kapatılmasına mahalle sakinleri tabutlu eylem yaparak tepki göstermişti. O hat bu kez bakımsızlıktan dolayı gündeme geldi.

Pamukova 04.12.2020, 22:15 Editör: Aysima Kortak
banner48

Pamukova Hayrettin Mahallesi mevkiinde TCDD güzergahında bulunan hemzemin geçidinin devamında yan makaslarda devam eden hat bakımsızlıktan dolağı traversleri çürümüş, rayları tutan vidaları yerinden çıkmış adeta kullanılmaz bir hale geldiği yayımlanan videoda gözüken hat tehlike arz ettiği için vatandaşlar tarafından tepki görüyor.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN DUYURDULAR

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan mahalle sakini, ''Her ne kadar geçidimizi kapatsalar da köyümüz mevkiinde bulunan TCDD güzergahında bulunan hattaki yan makas tarafında ki traversler deki durum tehlike arz ediyor ne olursa olsun devlet bizim ülke bizim duyarlı olup yetkililere bildirildi.'' ifadelerini kullandı.

DURUMU BİLDİRDİ

Mahalle sakinlerinden Hasan Yıldız, makastaki trenin hareket halindeyken tekrar makastan raya geçişi sırasında rayların esnediğini fark ederek tren çıktıktan sonra videoda çekti. Durumu fark eden Yıldız, TCDD yollarını arayarak durumu bildirdi.

Yorumlar (0)