banner2

banner1

banner22

Vatan Sağ Olsun!

Suriye İdlib'de yaşanan şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir'in şehadet haberi ailesine verildi. Şehidin anne ve babasının şehidin ablasının evinde olduğu öğrenilirken, ailenin Tuzla'da yaşadığı evin sokağına Türk bayrakları asıldı.

Pamukova 03.02.2020, 15:39 Editör: Ebru Bulut
banner48

MAHALLEYE TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

İdlib'de rejim unsurlarının saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir'in (31) şehadet haberi İstanbul'da yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Tuzla'da şehidin ailesinin yaşadığı evin sokağına Türk bayrakları asılırken, şehidin ağabeyi Mücahit Demir taziyeleri kabul etti. Halil Demir'in şehadet haberini kızlarının evinde öğrenen baba Süleyman ve anne Süheyla Demir Tuzla'daki evlerine doğru hareket etti.

"VATAN SAĞ OLSUN"

Şehidin ağabeyi Mücahit Demir, "Haberi sabah aldım. Akşam arkadaşa söylemiş Suriye tarafına geçiyorum diye. Bize öyle şeyleri söylemezdi. Sabah komutanlar geldi. Onlar haber verdiler. En son ben 1 hafta önce görüşmüştüm. Her akşam annemle konuşuyorlardı. Annem ve babam yolda onlar da geliyor. Vatan sağ olsun" ifadelerini kullandı.

AİLE KARAR VERDİ

Şehidimizin cenazesinin uçaktan indirildikten sonra Pamukova'ya getirileceği öğrenildi. Şehit Uzman Çavuş Demir'in anne ve babasının oğullarının Pamukova'daki baba ocağında toprağa verilmesine karar verdikleri öğrenildi. Şehit evinin bulunduğu Pamukova ilçesi Bacı Mahallesi'nde ise cenaze için hazırlıklar başladı.

Yorumlar (1)
Naci köksal 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin, ailesi vw Türkiyenin başı sağ olsun.