banner2

banner1

banner22

Ulukaya’dan çiftçilere uyarı

Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ululakaya, Üzüm ve Ayva’da başlayan hasat dönemi nedeniyle çiftçileri dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Pamukova 13.10.2021, 20:38 Editör: Ebru Bulut
Ulukaya’dan çiftçilere uyarı
banner48

Haber: Levent Tüysüz

ÇOK DİKKATLİ OLUNMALI

Üzüm ve Ayva hasatlarının yoğun bir şekilde devam ederken, geçtiğimiz günlerde komşu ilçemiz Geyve’de ürünlerin toptan pazarlanması noktasında kendilerine tüccar görüntüsü veren dolandırıcıların ortaya çıktığına ve Geyveli çiftçilerimizin mağduriyet yaşadığına dikkat çekerek, Pamukovalı çiftçilerimizin bu türlü kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ulukaya Kaya, yaptığı açıklamada, “Üreticilerimiz bu konuda çok dikkatli olmak zorunda oldukları gibi, kendilerine alıcı kılığında gelenlerden vergi levhası, şirketin ticari sicil gazetesinde yer alıp almadığı, ticaret odasında kayıtlı olup olmadığını araştırmaları ve her şeyden emin olduktan sonra ürünlerini pazarlamaları gerekiyor. Kendilerine tüccar olduğunu belirterek gelen kişi zaten yalan söylüyorsa ve amacı çiftçiyi dolandırmaksa, bu araştırmadan çekinip ortadan kaybolacaktır. Bizim iyi niyetle alışveriş eden tüccarlara sözümüz yok, fakat çiftçiyi dolandırmak adına tüccar kimliğine bürünenler, hem üretici, hem de gerçek tüccarları mağdur edemesin diye Pamukova Ziraat Odası Olarak; bu önemli uyarıyı yapmakta yarar görüyoruz. Çiftçimizin bir yıl boyunca büyük emek, fedakarlık ve sıkıntı içinde yetiştirdiği ürünlerin dolandırıcıların eline geçmemesi ve bu işten haksız kazanç sağlamamaları için çiftçimizin çok dikkatli hareket etmesi gerekiyor” diye konuştu.

ULUKAYA’DAN FUARA DAVET

Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, Antalya da düzenlenecek 20.Uluslar Arası Sera Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarına gitmek isteyen çiftçilerin Pamukova Ziraat Odası’na müracaat etmeleri gerektiğini ifade ederek, “Geçtiğimiz yıl pandemi şartları nedeni ile çiftçilerimizi Antalya Tarım Fuarına götürmedik. Çiftçilerimizden gelen yoğun talep nedeni ile geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu Pamukovalı çiftçilerimizi 24-27 Kasım tarihlerinde Antalya da düzenlenecek 20.Uluslar Arası Sera Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarına götüreceğiz.  Fuara gitmek isteyen çiftçilerimiz ve vatandaşlarımız Pamukova Ziraat Odasına başvuru yapmaları gerekiyor. 4 gün 3 gece sürecek fuar gezimiz için Antalya'ya otobüs kaldıracağız. İlgilenen çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızın bir an önce Ziraat Odamıza başvurmaları gerekiyor” dedi.

Yorumlar (0)