banner2

banner1

banner22

TUBİTAK Başkanı da katıldı

TÜBİTAK tarafından 63 bin 750 TL ile desteklenen "Doğadaki Çocuk Günlüklerim" projesi 06-12 Eylül tarihleri arasında Sakarya'da gerçekleşti.

Pamukova 07.09.2021, 16:18 Editör: Nisa Çoban
banner48

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından 63 bin 750 lira ile desteklenen 4040 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamındaki “Doğadaki Çocuk Günlüklerim” projesi 25 maddi imkanları kısıtlı olan öğrenci ve 22 rehber eğitmenin katılımıyla Pamukova ilçesine bağlı Bakacak Gençlik Merkezi’nde TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın da katılımıyla gerçekleşti.

KİTAP HEDİYE ETTİ

Uygulamalı olarak doğada yaşam eğitimi alan 25 öğrenciyle bir araya gelen Mandal, etkinlik bitiminde ise öğrencilere hikaye ve aktivite kitabı hediye etti. Etkinlik sonunda açıklamalarda bulunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, “Bugün burada 4004, doğa eğitimleri ve bilim okulları programlarımızdan bu yıl 100 tane müdürlüğü destekliyoruz. Onlardan bir tanesi de Sakarya İlimizde Bu projeyi yerinde görmek için hocalarımız beni davet etmişti. Bende yerinde görmek için buraya geldim. Pırıl pırıl çocuklarımız var. Bu çocuklarımıza biz gerçekten güveniyoruz. Ülkemiz için bizim hep vadettiğimiz hem bölgesel hem de küresel boyutta rekabet noktasında lider ülke olmak için insan kaynağı ve insan kaynağı yatırımlarıyla mümkün. Dolayısıyla bugün bizim 25 tane kardeşimiz, öğrencimiz, çocuğumuz, geleceğimiz, hocalarımız ve uzmanlarımız vasıtasıyla bizim yakın zamanda yaşamaya başladığımız ve gelecekte büyük bir tehdit haline gelecek olan iklim değişikliği kavramını yerinde görmek, bu konuda farkındalığın ötesinde zorunluluk haline gelen bu başlıkta doğayı tanıma doğa ile yaşama, doğaya saygı duyma ve özellikle de gelecekte bununla ilgili ‘Ben varım’ demek, bunu sözle değil eylemle de yapabilme heyecanı içinde olan ve bu heyecanı da verirken sorumluluk da verme noktasında bu programda olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Tüm çocuklarımıza tebrik ediyorum. Onları yüreklendiren öğretmenlerimize ve müdürlüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)