banner2

banner1

banner22

Sokağa çıkamıyoruz!

Pamukova Elperek Mahallesinde Sokak köpeklerinin okula giden çocuklara ve vatandaşlara saldırdığı gerekçesi ile mahalle sakinleri Elbirlik Okulu önünde toplanıp, yetkililerin sokak köpeklerine çözüm bulmasını istediler.

Pamukova 18.05.2018, 11:45
Sokağa çıkamıyoruz!
banner48

BAŞIBOŞ KÖPEKLER

Elperek Mahallesi Elbirlik Okulu önünde toplanan öğrenci velileri başıboş gezen sokak köpeklerinin çocuklarına ve kendilerine saldırdığını, öğrencilerin güvenli bir şekilde okula gidip gelemediklerini ileri sürerek; “Başıboş köpekler okul bahçesine kadar girip, çocuklarımıza saldırıyorlar. Köpek sorunu biran önce çözülmeli. Çocuklarımızı yalnız sokağa gönderemiyoruz” dediler.

5 SOKAK KÖPEĞİ SALDIRDI

Öğrenci velisi Fatih Gider, mahallelerindeki sokak köpeklerinin çocuklarına saldırdığını ifade ederek “ Köpeklerin birçok çocuğa saldırdığına şahitlik ettim. Yetkililer bu sorunumuzu bildirdik. Ancak bazı engeller olduğundan bir şey yapamadıklarını, daha önceki yıllarda köpekleri toplarken çekilen bir görüntü nedeni ile mahkemelik olduklarını ifade ettiler. Bu sabah 4 yaşındaki oğluma 5 tane sokak köpeği, zarar verecek şekilde saldırdılar. Ailelerin çocukları Eyüp Sultan Caddesini ve çevresini kullanarak okula gidemiyorlar. Bu konuda daha büyük sorunlar yaşanmadan yetkililerin hızlı bir şekilde çözüm bulmasını istiyoruz “ dedi.

BİR KEDİYİ BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Mahalle sakinleri sokak köpeklerinin okul bahçesine girip öğrencilere ve öğretmenlere saldırdığını, zaman zaman da kendilerine saldırdığını, bir kediyi boğup öldürdüğünü, çöpe atılan koltuğu da parçaladığını ifade ettiler.

MAHKEMELİK OLMUŞTU

Pamukova Belediyesi geçtiğimiz yıllarda vatandaşların şikayeti üzerine sokak köpeklerini toplamış, ancak köpekleri toplarken bir vatandaşın cep telefonu ile görüntü çekip ulusal medyaya göndermesi sonrası mahkemelik olmuştu.

Pamukova Halk

 

Yorumlar (0)