banner2

banner1

banner22

'Romanlar, bu ülkenin kara sevdalılarıdır'

Roman vatandaşlar intihar ettiği iddia edilen Kırklarelili asker için eylem yapmaya devam ediyor. Konu ile ilgili Romanlar Derneği Başkanı Battal Gazi Canbaz, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Pamukova 05.05.2021, 18:55 Editör: Aysima Kortak
banner48

Pamukova Romanlar Derneği Başkanı Battal Gazi Canbaz, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kardeşimiz Caner Sarmaşık’ın acı haberi yüreklerimizi dağlamıştır. Bizim nazarımızda askerlik görevini yaparken vefat eden şehittir. Şehidimizin şehadeti üzerinden yapılan çeşitli şüphe oluşturucu açıklamalar, şehidimizin aziz hatırasını, ailesini ve bizleri derinden üzmektedir. Herkes iyice bilmeli ve anlamalıdır ki; Romanlar, bu ülkenin kavruk çocuklarıdır. Romalar; bu ülkenin kara sevdalılarıdır. Romanlar; din, devlet, bayrak söz konusu oldu mu gözünü budaktan sakınmayacak deliler ordusudur. Şehidimiz, canımız, “Caner Sarmaşık" yalnız değildir.

BU ÜLKE HEPİMİZİN

Şehitlerimiz bizlerin ortak acısıdır ve millet olma bilincinin sarsılmaz nişanesidir. Umut ediyor ve inanıyoruz ki şuan yaşadığımız sıkıntılı süreç şehidimizin etnik kimliğinden kaynaklanan bir sıkıntı değildir. Bu ülke hepimizin. Kürdü, lazı, çerkezi, manavı, romanı, boşnağı, muhaciri bu ülkenin ayrılmaz bir parçasıdır. Hepsi değerli, hepsi özeldir. Birinin diğerine üstünlüğü söz konusu değildir. Üstünlük Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi takva iledir.Devletimizden talebimiz Şehidimiz üzerinden üretilen çirkin dedikodulara bir an önce müdahale edilerek, konunun tüm yönleriyle aydınlatılmasıdır. Bizler inanıyoruz ki; Baba dediğimiz devlet, gerekeni yapacak, şehidimize ve değerli ailesine hakkının teslim edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle şehidimize yüce Allah’tan rahmet, ailesine yakınlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Vatan Sağ Olsun”

Yorumlar (0)