banner2

banner1

banner22

'Pankarttan etkilendim'

Pamukovalılar mühimmat fabrikasına tepki göstererek "Dinamit lokumu değil, ayva lokumu yemek istiyoruz" demişlerdi, isteklerini Pamukova Lokum yerine getirdi.

Pamukova 03.08.2018, 17:54
'Pankarttan etkilendim'
banner48

Pamukova Bacı Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda kurulması planlanan harp araçları, mühimmat, kimyasal depolama ve havai fişek fabrikasına mahalleli sert tepki göstermişti. Tesisin Mahallede yapılacak olan ÇED toplantısının yapılmasına engel olmuşlar ve o tesise ellerindeki dövizlerle " Dinamit lokumu değil ayva lokumu yemek istiyoruz " diyerek tepki göstermişlerdi.

Pamukova da yeni faaliyete giren MKC Pamukova Lokum Şekerleme Sahibi Abdullah Özçelik ilk üretimi ayva lokumu ve cezeryesini tepki gösteren ve mühimmat fabrikasına karşı çıkan mahalleliye dağıttı. Cuma namazı sonrası dağıtılan ayva lokumu ile ayva cezeryesi ile mahalle sakinlerinin geçtiğimiz ay yaptıkları eyleme destek verdi ve o pankarttaki isteklerini yerine getirdi.

İşletme sahibi Abdullah Özçelik, vatandaşların elinde ki " Dinamit lokumu değil ayva lokumu yemek istiyoruz " yazılı pankartın kendisini çok etkilediğini, ilk ayva lokumu imalatını yaptığında, bu mücadeleyi veren mahallelilere ayva lokumu dağıtacağı sözünü verdiğini ifade ederek " İşletmemizin ilk ayva lokumu ve cezerye ürünlerini, mahalle sakinlerimize bu gün burada ikram ediyoruz. Onların tarım arazileri için verdiği mücadelede yanındayız " dedi.

Bacı-Pınarlı Mahallesi sakinleri ise MKC Pamukova Lokum Şekerleme işletme sahibi Abdullah Özçelik'e teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)