banner2

banner1

banner22

Pamukova’da Pazar yeri gerginliği

Pamukova Belediyesi’nin hayata geçirmek için uğraş verdiği kapalı pazar ilçede gündem oldu. Bir grup esnaf pazarın yerini beğenmemesinden dolayı projeye karşı çıkıyor. Belediye önünde toplanan kalabalık, başkanla görüştükten sonra dağıldı.

Pamukova 12.04.2021, 13:55 Editör: Ebru Bulut
banner48

ESNAF BELEDİYE ÖNÜNDE TOPLANDI

Pamukova Belediyesi’nin TCDD’den kiraladığı arsaya otoparkı olan kapalı pazaryeri yapım işine tepki gösteren esnaf belediye önünde toplandı. Bir grup esnaf pazarın ilçe merkezinde yapılması için direnirken, belediye ise pazarın ilçe merkezinde olmamasını istiyor. Belediye ile bir grup esnaf arasında tartışmaya neden olan proje belediye meclisinden ilgili komisyona havale edildi. Belediye önünde bekleyen kalabalık, Başkan Güven Övün ile yapılan görüşmenin ardından dağıldı. Pamukova ilçesinde Çarşamba günleri kurulan pazarının trafik akışını engellediği herkesçe biliniyor. Belediye Başkanı Güven Övün ilçe merkezinde ki yaşanan yoğunluğu azaltmak ve modern bir Pazar yeri kurulması için Yenice Mahallesinde bulunan TCDD’ye ait arsayı belediyeye kiraladı. Müşteri ve esnaf araçlarının otopark sorununa çözüm olacak yeni proje için düğmeye basıldı. Pazarın merkezde kalmasını isteyen bir grup esnaf, belediyenin aldığı karara tepkili. Günlerdir toplantıların yapıldığı ilçede bu sabah belediye önünde kalabalık bir grup toplandı.

BAŞKANLA GÖRÜŞÜP DAĞILDILAR

Belediye meclisinde görüşülen yeni pazaryeriyle ilgili başkanın geri adım atmasını isteyen kalabalık, kararın ilgili komisyona havale edilmesi ve Başkan Güven Övün’ün esnaf temsilcileriyle görüşmesinin ardından dağıldı. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün; “ilçenin genişlemesi ve ilçe halkının rahat bir ortamda alış veriş yapması için bu projeyi hayata geçirmemiz gerekiyor. Esnafın bir bölümü ilçenin geleceğine atılan imzaya destek verirken bir grup ise belli gerekçelerle itiraz ediyor. Esnafımızla, ilçe halkımızla doğru kararda buluşacağımıza inanıyorum” dedi.

Yorumlar (0)