banner2

banner1

banner22

Pamukova’da kaçak yapılar yıkıldı

Pamukova ilçesi İsabalı Mahallesinde, kaçak olduğu belirlenen yapıların yıkımı zabıta ekipleri nezaretinde gerçekleştirildi.

Pamukova 07.01.2021, 18:51 Editör: Ebru Bulut
Pamukova’da kaçak yapılar yıkıldı
banner48

KAÇAK YAPILAŞMA İLE ETKİN MÜCADELE

Tarım ve orman alanlarının korunması, kaçak yapılaşmanın engellenmesi için etkin bir çalışma yürüten Pamukova Belediyesi, İsabalı Mahallesinde kaçak olarak inşa edilen yapılar henüz inşaat halindeyken tespit ederek yıktı.

İNŞAAT HALİNDEKİ YAPILAR YIKILDI

İlçenin dört bir yanındaki kaçak yapıları tespit ederek yıkımını gerçekleştiren Pamukova Belediyesi, İsabalı Mahallesindeki bir tarım arazisinde kaçak olarak inşa edilen yapılar inşaat aşamasında zabıta ekipleri nezaretinde Fen İşleri Müdürlüğü iş makineleriyle yıktı. Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyarırken, kaçağa asla izin vermeyeceklerini vurguladı.

“YIKIMLAR DEVAM EDECEKTİR”

Konu ile ilgili Pamukova Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Belediyemiz 3194 Sayılı İmar Kanunu ve diğer ilgili mevzuat çerçevesinde tarım ve orman alanlarının korunması, kaçak yapılaşmanın engellenmesi için etkin bir çalışma yürüten belediyemiz bu kapsamda bugün İsabalı mahallesinde Zabıta nezaretinde Fen İşleri Müdürlüğü iş makineleri tarafından yıkım işlemi yapmıştır. Kaçak yapı denetimlerinin ve kaçak yapılara ilişkin para cezalarının uygulanacağı yıkımlar devam edecektir” denildi.

Yorumlar (0)