banner2

banner1

banner22

Pamukova'da O Mahalle 4 Gündür Susuz

Pamukova’nın en büyük mahallelerinden Gökgöz Mahallesinin yarısında 4 günden bu yana sular akmıyor.

Pamukova 20.08.2017, 20:38
Pamukova'da O Mahalle 4 Gündür Susuz
banner48

Pamukova İlçesine 5 kilometre mesafede İlçenin nüfusyoğunluğu olarak en büyük Mahallelerinden biri olan Gökgöz Mahallesinin yarısı3 gündür susuz. Mahallenin susuz kalmasının gerekçesi ise Gökgöz, Turgutlu,Teşvikiye ve Bayırakçaşehir mahallelerinin suyunu sağlayan depoya su basanpompaların yetersiz gelmesi.

Gökgöz Mahallesi sakinleri, Mahallelerinin yarısında 4günden bu yana su akmadığını, traktörlerle su taşıdıklarını ifade ederek, “Turgutlu, Teşvikiye ve Bayırakçaşehir köylerine suyu yetiren SASKİ bizimköyümüze suyu yetiremiyor ve 4 gündür insanımızda, hayvanımız da susuz.Traktörlerle evlerimize tarlalardaki yer altı sularından su taşıyoruz. SASKİgeldiğinden bu yana sularımızda randıman yok. Musluklardan hava geliyor. Bazenaz bir şey akıyor tekrar kesiliyor. Birde iyi hizmet gelecek dediler. Hizmetbunun neresinde. Hayvanlarımız susuz. Tanker talebinde bulunduk SASKİ den o dayok. Eyyyy SASKİ duy sesimizi “ diyerek tepki gösterdiler.

“4 kilometreden tankerlerle su getiriyoruz..”

Gökgöz Mahallesi sakinlerinden S.Ö ise  hayvanları için tankerlerle su çekmek zorundakaldıklarını ifade ederek “ 25 büyükbaş kurbanlık hayvanım var. 4 gündür su yokbu gün 5’inci güne giriyoruz. 4 kilometre yoldan hayvanlarımız ve kendimiz içintonlarca su getirmek zorunda kalıyoruz. Yetkilileri arıyoruz şu gün gelecek bugün gelecek diyorlar. Ne gelen var ne giden. SASKİ  den önce pompalarımız yeterliydi susıkıntımız yoktu. Yeter artık yetkililer en hayati sorunumuz bile çözemiyorsaneden yerlerinde oturuyorlar “ diyerek sorunlarının çözülmesini istediler.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)