banner2

banner1

banner22

Pamukova'da hareketli anlar!

Pamukova ilçesi Gökgöz Mahallesi’nde eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Bölgede inceleme yapan ekipler bir bulguya rastlamazken, 9 yaşındaki bir çocuğun asılsız ihbar yaptığı iddia edildi.

Pamukova 08.09.2021, 12:56 Editör: Ebru Bulut
banner48

EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Edinilen bilgilere göre öğle saatlerinde meydana gelen olayda Pamukova ilçesi Gökgöz Mahallesi’nde yaşayan küçük yaşlardaki bir çocuğun, dedesine uçak düştü demesi üzerine ekipler harekete geçti. Mahallede düştüğü iddia edilen uçak için bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi.

BULGUYA RASTLANILMADI

Düşen uçağı bulamayan ekipler kaza alanını bulmak için çalışma başlatırken, belediyenin drone’u kaldırılıp hava da da inceleme yapıldı. gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde herhangi bir uçak düşme olayının yaşanmadığı belirlendi. Olayı duyarak bölgeye gelen Emirhan Çiçek isimli vatandaş, “Kahvede oturuyorduk telefon ettiler bize yukarıda Gökgöz Mahallesi mevkiinde eğitim uçağı düştü dediler” dedi.

ASILSIZ İHBAR ÇIKTI!

Öte yandan olayın gerçek yüzü sonradan ortaya çıktı. İddialara göre durumun ismi öğrenilemeyen 9 yaşındaki çocuğun asılsız ihbarı olduğu öğrenildi.

EKİPLER İNCELEME YAPIYOR

Haberi alması ardından ihbar edilen bölgeye gelen Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün konu ile ilgili açıklama yaptı. Övün, “Gökgöz Mahallesi’nde eğitim uçağının düştüğü ile ilgili bir ihbar geldi. Onun üzerine jandarma komutanını aradım. Aynı haber ona da gelince hemen olay yerine intikal ettik. Şimdi belediyemizin drone’unu da çağırdık. Drone ile arama yapacağız. İnşallah asılsız ihbardır. Pamukova’da eğitim uçaklarına hizmet veren bir havaalanı var. İstanbul Havacılık okuluna ait. Onlarla yaptığımız görüşmeler sonunda uçağın onlara ait olmadığına anlaşıldı” diye konuştu.

Yorumlar (0)