banner2

banner1

banner22

İlk cezalar kesildi

Pamukova'da bir kişi komşusuna misafir geldiğini polise ihbar etti. Yasak olmasına rağmen misafirliğe giden iki aile ile misafir kabul eden 3 ailenin reisine 9 bin 450 TL para cezası kesti.

Pamukova 11.12.2020, 10:08 Editör: Gizem Demirsoy
İlk cezalar kesildi
banner48

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Elperek Mahallesi'nden gelen bir ihbarı değerlendirerek, yasak olmasına aldırmadan misafirliğe giden ve misafir kabul eden 3 ailenin reisine 9 bin 450 TL para cezası kesti. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım misafirliklerin yasaklandığını, “Evlerde toplu buluşma ve toplu etkinlikleri yasaklandı. Bu tedbiri ihlal eden her bir kişiye 3 bin 150 lira para cezası uygulanmaktadır" şeklinde duyurmuştu. Pamukova'da polise gelen bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler verilen adrese giderek evde kimlik kontrolü yaptı.

CEZA UYARI AMAÇLI SADECE AİLE REİSLERİNE UYGULANDI

Ekipler adreste oturan aile haricinde 2 aileden toplam 8 kişinin misafir olarak evde bulunduğunu ve yine Pamukova'da ikamet ettikleri anlaşıldı. Ekipler Elperek Mahallesindeki evde yaptığı denetimde, ev sahibine ve misafirlikte olan ailelerin reislerine 3 bin 150'şer lira olmak üzere toplamada 9 bin 450 lira idari para cezası uyguladı. Misafirlikte olan iki aile evlerine gönderilirken normalde kişi başına yazılması gereken ceza bu kez uyarı amaçlı sadece aile reislerine uygulandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)