banner2

banner1

banner22

Hemzemin geçidinde eylem yaptılar

Pamukova İlçesinde 5 mahallenin kullandığı hemzemin geçidin kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar, sırtlarında tabutla hemzemin geçit önünde eylem yaptı.

Pamukova 15.01.2020, 16:25 Editör: Ebru Bulut
banner48

DEFİN İÇİN KİLOMETRELERCE YOL YÜRÜYORUZ

Sakarya’nın Pamukova İlçesi Hayrettin Mahallesi mevkiinde bulunan hemzemin geçit, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından güvenli ulaşım sağlanması amacıyla kapatıldı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar Hayrettin, Bacı, Pınarlı, Oruçlu ve Fevziye Mahallelerine ulaşımın sağlandığı hemzemin geçidin yeniden açılması için kapatılan hemzemin geçit önünde eylem yaptı. Konuyla ilgili olarak konuşan Bacı Mahallesi Muhtarı Ahmet Tokaç, “Buranın insanları hayvancılıkla geçiniyor. Bu geçit bizim için çok önemli. En önemli olaylardan biri ise hayvanlarımızın aşağıya geçememesi ve mahsullerimizi toplayıp pazarcılara götüremiyoruz. Mezarlığımız kapatılan geçidin alt tarafında. Mezarlığa defin için kilometrelerce yol yürüyoruz.” dedi.

VATANDAŞIN NE ÇİLE ÇEKTİĞİNİ GÖRMÜYORLAR

Vatandaşların demiryolu kenarına bir arazi yolu yaptığını belirten Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, “Bu demiryolu kenarında bir arazi yolu var, köylü kendisi yapmış. Buradan hayvan götürürken demiryoluna hayvan çıkmaması için herhangi bir bariyer yok. Böyle bir şey olursa sorumlusu kim olacak?” ifadelerini kullanırken Fahrettin Önal isimli vatandaş ise, “Gelip yeri görmeden kapansın diyerek atıyorlar imzaları, burada vatandaşın ne çile çektiğini görmüyorlar. Burada biz çiftçiyiz, kolumuzu bacağımızı kesmekten başka bir şey değil burası. Yetkililerden rica ediyorum, gelin yerinizi görün ve öyle karar verin.” dedi.

Levent Tüysüz

Yorumlar (0)