banner2

banner1

banner22

Ferizli Cezaevi’nde intihar

Pamukova’da boşandığı eşini öldüren ardından Hendek Sümbüllü’de V.G’yi yaraladıktan sonra tutuklanan Osman Safa cezaevinde intihar etti.

Pamukova 05.03.2021, 13:14 Editör: Aysima Kortak
Ferizli Cezaevi’nde intihar
banner48

Pamukova İlçesi’nde boşandığı ve başkasıyla yaşayan eski eşi 9 aylık hamile 32 yaşındaki Neslihan Çelik’i öldürüp kaçan ve ardından bir hasmını da tabancayla yaraladıktan 10 gün sonra yakalanıp tutuklanan Osman Safa Ferizli Cezaevinde intihar etti. Safa’yı asılı olarak bulan cezaevi görevlileri durumu savcılığa bildirdi. Sağlık ekipleri olay yerinde yaptıkları kontrolde 50 yaşındaki Osman Safa’nın öldüğünü tespit etti.

8 YIL SONRA İNTİHAR ETTİ

Boşandığı karısını öldürdükten sonra emniyette ve mahkemede susma hakkını kullanan Osman Safa tutuklandıktan 8 yıl sonra intihar etti. Osman Safa’nın cansız bedeni Korucuk Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Savcılık olayla ilgili inceleme başlattı.

NE OLMUŞTU?

Osman Safa, 18 Ekim 2012 tarihinde Pamukova İlçesi’nde 2 yıl önce boşandıktan sonra başka birisiyle dini nikahla yaşayan ve bu beraberliğinden 9 aylık hamile olan eski eşi Neslihan Çelik’i oturduğu evinde tabanca ile vurdu. Ağır yaralı hastaneye kaldırılan Neslihan Çelik yaşamını yitirirken, karnındaki bebeği ise sezaryenle alındı. Sakarya’da ilk tedavisi yapıldıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alınan talihsiz bebek de tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Eski eşini öldürdükten sonra Hendek İlçesi Sümbüllü Köyü’ne giden Osman Safa, daha önceden tartıştığı V. G.’yü tabanca ile bacaklarından vurup yaraladıktan sonra izini kaybettirdi. Osman Safa arka arkaya yaptığı olayların üzerinden 10 gün geçtikten sonra İstanbul Sancaktepe’de yakayı ele vermişti. Osman Safa hem emniyette hemde çıkarıldığı mahkemede soruları cevapsız bıraktıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yorumlar (0)