banner2

banner1

banner22

Babası benim adımı vermişti

İdlib’de rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Halil Demir’in naaşı, memleketi olan Pamukova İlçesine getirildi.

Pamukova 04.02.2020, 14:10 Editör: Ebru Bulut
banner48

İdlib’de iç çatışmaların önlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından görevlendirilen takviye birliklere Rejim Güçlerince gerçekleştirilen saldırıda şehit olan 6 kişiden biri olan Şehit Uzman Çavuş Halil Demir’in naaşı, İstanbul’dan alınarak memleketi olan Sakarya’nın Pamukova İlçesine getirildi. İkindi Namazına Müteakiben Bacıpınarlı Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilecek olan Şehit Uzman Çavuş Halil Demir’in naaşı, cenaze namazına kadar beklemesi için 15’inci Kolordu Komutanlığına bağlı 2’nci Tugay Komutanlığı Mühimmat Bölüğü Pamukova Kışlasına getirildi.

Öte yandan ilçede yaşayan esnaflar, şehit haberi sonrası dükkanları ve evlerini Türk Bayraklarıyla donatırken şehidin aile yakını Halil Özkan, “Şehit haberini aldığımızdan beri mahalle olarak tüm özeni gösterdik ve gerekli çalışmalarımızı yaptık. Şehit benim adaşımdı zaten, babası benim adımı çok sevdiği için oğluna bu ismi vermişti. Çok iyi, çok temiz ve Allah dostu bir çocuktu” dedi.

Yorumlar (0)