banner2

banner1

banner22

Baba evine bayraklar asıldı

İdlib’de yaşanan saldırı sonrası şehit Düşen Pamukovalı Uzman Çavuş Halil Demir’in Pamukova İlçesi Bacıköy Mahallesindeki baba evine bayraklar asıldı.

Pamukova 03.02.2020, 16:46 Editör: Ebru Bulut
banner48

NE OLMUŞTU?

Sabah saatlerinde İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından iç çatışmaların önlenmesi amacıyla gönderilen takviye kuvvetlere Rejim Güçleri tarafından gerçekleştirilen yoğun topçu saldırısında 1’i teknik personel 5’i askeri personel 6 kişi şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Şehit ve yaralı arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak” açıklamasına yer verildi. Şehidimizin cenazesinin uçaktan indirildikten sonra Pamukova'ya getirileceği öğrenildi. Şehit Uzman Çavuş Demir'in anne ve babasının oğullarının Pamukova'daki baba ocağında toprağa verilmesine karar verdikleri öğrenildi. Şehit evinin bulunduğu Pamukova ilçesi Bacı Mahallesi'nde ise cenaze için hazırlıklar başladı.

BABAEVİNE BAYRAKLAR ASILDI

2012 yılında başvurarak Uzman Çavuş olan ve uzun süredir terör bölgelerinde görev yaptığı öğrenilen Uzman Çavuş Halil Demir, bu sabah TSK tarafından bölgedeki çatışmaları azaltmak üzere görevlendirilen takviye birliklere Rejim Güçleri tarafından yapılan saldırıda şehit düştü. Şehidin İstanbul’daki ailesine acı haber kızlarının evindeyken verildi. Hem İstanbul hem de Pamukova’da bulunan evlere Türk Bayrağı asılırken Şehit Halil Demir’in yakınları taziyeleri kabul etmeye başladı. 

İKİNDİ NAMAZINDA DEFNEDİLECEK

Şehit Halil Demir'in naaşının yarın öğlen saatlerinde Pamukova’daki baba evine getirileceği öğrenilirken şehit Demir, yarın ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Bacı Mahallesi'ndeki mezarlıkta ebediyete uğurlanacak.

Yorumlar (0)