banner2

banner1

banner22

980 dekar arazi sulanacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Pamukova ilçesinde yapımı devam eden Pamukova Turgutlu Göleti'nde yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağlandığını bildirdi.

Pamukova 16.05.2018, 11:14
980 dekar arazi sulanacak
banner48

TOPRAK SUYA KAVUŞACAK

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya'da inşa edilen Pamukova Turgutlu Göleti'nde çalışmaların hızla devam ettiği belirtildi. Projenin hizmete açılmasıyla 980 dekar zirai arazinin suya kavuşturulmasının hedeflendiği aktarılan açıklamada, temelden 27 metre yükseklikte inşa edilen gölette şu ana kadar yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağlandığı kaydedildi.

EKONOMİYE 1 MİLYON LİRALIK KATKI

Proje inşaatında bugüne kadar derivasyon ve batardo imalatları tamamlanırken dolu savak ve gövde sıyırma kazılarına devam edildiği bildirilen açıklamada, tesisin hizmete alınmasıyla 980 dekar zirai araziye su temin edilerek ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 37 bin lira katkı sağlanacağına yer verildi.

TESİSLE ELEKTRİK ÜRETİMİ DE YAPILACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlık olarak Sakarya'da büyük bir gayretle çalıştıklarını belirterek, "Pamukova Turgutlu Göleti'nde şu ana kadar yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağladık. 6 milyon 547 bin liraya mal edeceğimiz bu tesisi yılsonuna kadar hizmete açmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)