banner2

banner1

banner22

2'si polis 12 kişi zehirlendi!

Pamukova İlçesinde hurdacıda bulunan bir tüpün delinmesi sonrası açığa çıkan kimyasal gaz nedeniyle 2’si polis 12 kişi zehirlendi. Pamukova Devlet Hastanesine kaldırılan 12 kişinin zehirlenmesi sonrası bölgeye AFAD ekibi sevk edilirken hastaneye giriş-çıkışlar kapatıldı.

Pamukova 28.03.2021, 09:33 Editör: Ebru Bulut
banner48

12 KİŞİ FENALAŞTI

Edinilen bilgilere göre; Pamukova İlçesi Yenice Mahallesi Muharrem Çoğal sokakta bulunan bir hurdacıda çalışan şahıs, buldukları kapalı tüpü kesmek için ağzını açarak içini boşaltmak istedi. Yoğun bir kokuyla karşılaşan şahıs, elindeki tüpü dereye atıp durumu yakınlarına bildirdi. Olay yerine gelen 6, çevrede yaşayan 3 kişi ve ihbar üzerine bölgeye gelen 2 polis memuru, kimyasal maddenin kokusundan etkilenerek fenalaştı.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

İhbar üzerine bölgeye gelen 112 ekipleri zehirlenen şahısları Pamukova Devlet Hastanesine kaldırdı. Durumun fark edilmesi üzerine hastaneye giriş ve çıkışlar kapatılırken bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi.

AFAD SIZINTI İLE İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTI

Pamukova Devlet Hastanesinde ilk müdahaleleri yapılan ve AFAD ekiplerince kimyasal banyo yaptırılan şahıslardan 9’u Pamukova Devlet Hastanesinde müşahede altına alınırken 3 kişi ise 112 ekiplerince Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Zehirlenen 12 kişinin 24 saat gözetim altında tutulacağı öğrenilirken AFAD ekiplerince bölgede sızıntıyla ilgili inceleme başlatıldı.

İŞTE ZEHİRLEYEN GAZIN CİNSİ!
Pamukova'da 2'si polis 12 kişinin zehirlenmesine neden olan gazla ilgili AFAD KBRN ekiplerince yapılan ölçüm çalışmalarında; ilk belirlemelere göre gazın karbonmonoksit ve uçucu inorganik bileşenlerin olduğu karışım gaz olduğu ortaya çıktı. Geniş çaplı araştırma için AFAD ekiplerinin tüpleri alacağı ve inceleyeceği öğrenildi.

Yorumlar (0)