• Reklam
Reklam
Reklam

"Önce ahlak ve maneviyat"

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Sakarya Şubesi'nce düzenlenen 3. Yerel Eğitim Şurası'na katıldı.

"Önce ahlak ve maneviyat"

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Sakarya Şubesi'nce düzenlenen 3. Yerel Eğitim Şurası'na katıldı.

06 Ocak 2019 - 15:38
Reklam

Erol Olçok Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) de katkılarıyla düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

ÖĞ-DER Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz, etkinlikte yaptığı konuşmada, vatanına, milletine bağlı, bayrağının al rengine sevdalı, maneviyatı yüksek ve ahlaklı bireyler yetiştirmenin gayretinde olan derneklerinin, dün olduğu gibi bugün de "önce ahlak ve maneviyat" ilkesiyle çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Programda SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı "Şuurlu Bir Gençlik Nasıl Yetişir", SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Atmaca "Maneviyatsız Eğitimin Sonuçları", SAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Ayas "Okullarda Akran Zorbalığı ve Teknoloji Zorbalığı", Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı İletişim Uzmanı Prof. Dr. Metin Işık "Medya ve Eğitim" konularında sunum yaptı.

Şuranın sonunda akademisyenlere plaket takdim eden Vali Nayir, özellikle bu alanda eğitimcilerin fikirlerinin çok değerli olduğunu belirterek, organizasyonda emeği geçenleri tebrik etti.

Etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, akademisyenler, eğitmenler ve davetliler katıldı.
 
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • sedat
  5 ay önce
  toplasan 20 kişi bunu milli eğitim kendisi yapsa olmaz mı öğ der nedir gelen akademisyene ayıp
 • Turan
  5 ay önce
  Tamam anladık saymayı bilmiyorsun. Bari saygı duymayı bileydin. Adamlar oturmamış, çalışıp yapmış. Milli Eğitim böyle konuları gündeme getirebilir mi? Helal olsun ÖĞ-DER yetkililerine. Eğitimde bir türlü başarılı olamayışımızın nedenlerini çok güzel ortaya koydular. Ben de bu programdaydım. Bu fotolar programın başında çekilen fotolar. Bunlardan 10 -15 dak. sonra salon neredeyse dolmuştu. Bir çok okul müdür ve milli eğitim yetkilileri oradaydı. bir kere daha ebri kediyorum Öğ-Der yetkililerini. Allah onlardan razı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika yetişti
Son dakika yetişti
Umutlar tükendi
Umutlar tükendi