• Reklam
Reklam
Reklam

Öğrencilerin sorularını cevapladı

Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Topluluğu tarafından “9. Medya Günleri” kapsamında bir söyleşi düzenlendi.

Öğrencilerin sorularını cevapladı

Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Topluluğu tarafından “9. Medya Günleri” kapsamında bir söyleşi düzenlendi.

Öğrencilerin sorularını cevapladı
Editor: Haberlisin
07 Mayıs 2019 - 11:59
Reklam

SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye komedyen ve oyuncu Cem Gelinoğlu konuk oldu.

“TEK BİLDİĞİM GÜNÜ YAŞAMAK VE ANDA KALMAK”
Hayata bakış açısıyla ilgili öğrencilerin sorularını cevaplayan Gelinoğlu, “Hep hayatı anlamlandırmaya çalıştım. Hala hayatın amacını düşünüyorum. Ama bulabileceğimiz bir şey değil maalesef. Öğrendim ki bu yolculuk hiç bitmiyor ve sadece yaşıyorum. Hayatın amacı diye bir şey yok benim için. Tek bildiğim günü yaşamak ve anda kalmak. Bugün ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın. Bunu kendinizi baskılayarak yapmayın, rutininizi sevin ve hayatın amacını çok düşünmeyin. İnsan ne yaptığını bildiğinde ve bunun yanına biraz da mutluluk ekleyebildiğinde zaten gelmesi gereken şey ona gelir. Gelecek böyle şekillenir. Önemli olan bunu devam ettirebilmektir” şeklinde konuştu.

“MUTLU OLMAYI HAK EDEN HAK ETTİĞİ YERDE ONU BULUR”
İnsanların beklentilerine göre yaşamayı bıraktığını dile getiren Gelinoğlu, “Birileri beklediği için bir şey yapmak özsaygınızı azaltır. Bu hayatın benim istediğim gibi olmayacağını biliyorum. Bireysel mutluluğa da inanmıyorum. Olacaksak hepimiz birlikte mutlu olmalıyız. Mutlu olmayı hak eden, hak ettiği yerde onu bulur. Çok mutsuz insanlar da tanıyorum ki günümüze hayat şartlarına baktığımızda bu zaten zor. Ama mutlu olmayı becerebilenler de oluyor” ifadelerini kullandı.

“POPÜLER KÜLTÜR ENTERESAN BİR ŞEY”
Sosyal medyanın ve popüler kültürün insanların üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerden bahseden Gelinoğlu, “Popüler kültür enteresan bir şey. Kitleleri peşinden sürüklemeyi, spamlamayı sevmiyorum. İnsanların sömürülmesi, birbirleriyle yarışması, yarıştırılması hoş değil” dedi. Sansüre karşı olduğun vurgulayan Gelinoğlu, “İnsanlar akıllı, sansür olmamalı. Özellikle çocuklara karşı hepimiz sorumluluk hissetmeliyiz. Mizah yapanlara ve seslendikleri kitlelere karşı adil kurallar olmuyor” diye konuştu.

Bilginin en büyük güç olduğunun altını çizen Gelinoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.Gelinoğlu, “Artık bilgisi güçlü olan dünyaya hâkim. Birçok derdim vardır. Örneğin dünyanın nereye gittiği ile ilgili fikrim olmalıdır. O yüzden her şeyi merak ederim, bilmek isterim. Bilginin peşinden koşun” ifadelerini kullandı.
Söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Cem Gelinoğlu’na plaketi takdim edildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya can aldı
Sakarya can aldı
Deniz Polisi buldu
Deniz Polisi buldu