• Reklam
Reklam
Reklam

‘Öğrencilerimizin mutlu olmalarını istedim’

Geyve İlçesi Eşme Mahallesinde 31 Mart 2019 da yapılan seçimde 961 seçmenden 366 oy alarak Geyve’nin en genç muhtarı seçilen Koray Topuz, “Muhtarlık maaşımı yüksek öğrenim gören köyümüz öğrencilerine dağıtacağım” dedi.

‘Öğrencilerimizin mutlu olmalarını istedim’

Geyve İlçesi Eşme Mahallesinde 31 Mart 2019 da yapılan seçimde 961 seçmenden 366 oy alarak Geyve’nin en genç muhtarı seçilen Koray Topuz, “Muhtarlık maaşımı yüksek öğrenim gören köyümüz öğrencilerine dağıtacağım” dedi.

‘Öğrencilerimizin mutlu olmalarını istedim’
Editor: Haberlisin
17 Nisan 2019 - 11:57
Reklam

Geyve İlçesi Eşme Mahallesinde 961 seçmenden 366 oy alarak Geyve’nin en genç muhtarı seçilen Koray Topuz muhtarlıktan alacağı maaşı öğrencilere dağıtacağını söyledi.

Eşme Mahallesi Muhtarı Koray Topuz;
KONULARA YABANCI OLMADIM
“Babamın muhtar olması nedeniyle bu konulara hiç yabancı olmadım. Geçmişte de mahallemizde muhtarlık yapanların hizmet etmek için nasıl çalıştıklarını gördüm. Onlara da ayrıca tek tek teşekkür ederim. Sanırım biraz da genetik oldu galiba babamdan kalan bu görevi devam ettirmek istedim. Mahallemizdeki ağabeylerimizin komşularımızın istekleri ve destekleri ile de seçime hazırlandım. Rabbim de nasip etti doğduğum ve yaşadığım mahalleme muhtar oldum.” şeklinde konuştu.

‘PARAYA İHTİYACIMIZ VAR’
‘Mahallemizin bir geliri yok. Yapılması gereken işler için paraya ihtiyacımız var’ diyen Topuz; “Bu amaçla mahallemizde bir araç yıkama yeri yapmak istiyoruz. Mahallemizde boş yerlerimiz de bulunmakta. Bu yerleri mahallemizdeki veya Geyve’deki isteyenlere kiralamak istiyoruz. Katkıları olsun istiyoruz. Depo olur, küçük farklı işyerleri olur. Çözemeyeceğimize inandığımız sorunlar için de İlçe Belediyemizden ve diğer kurumlardan yardım isteyeceğiz.” dedi.

‘MAAŞIMI ÖĞRENCİLERE DAĞITMAYI PLANLIYORUM’
Topuz; “Muhtarlık olarak bana verilecek olan maaşı, Eşme Mahallesinde ihtiyaç sahibi Yüksek Öğrenim öğrencilerine dağıtmayı planlıyorum. Bu çalışmalarımız doğrultusunda yapılan başvuruları alıyoruz. Şu an mahallemizde 25 tane üniversite öğrencisi var. Bunlardan ihtiyaç sahibi olan 8 - 10 öğrenci tahmin ediyorum. Bu tespit edilenlere eşit miktarlarda dağıtım olacak. Yüksek öğrenim süresi içinde yapılacak olan 10 aylık dağıtımın kalan 2 ayında da Eşme Okulu ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Bizim de yetişemediğimiz zamanlarda Eşme mahallemizde ki ve diğer yerlerdeki arkadaşlarımızdan destek alarak yardımcı olduğumuz kardeşlerimin sayılarını arttırmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘ONLARI MUTLU ETMEK İSTEDİM’
“Muğla’da ki öğrencilik yıllarımda babam bana çok yardımcı oldu. Rahat bir öğrencilik yaşadım. Para yönünden hiç sıkıntı yaşamadım. Hatta para bile biriktirdim. Bana akrabalarım arada farklı miktarlarda paralar gönderirlerdi. Onların bu davranışları benim çok hoşuma giderdi. Bu duygular beni yönlendirdi. Öğrenci kardeşlerime yardımcı olarak onları mutlu etmek istedim. Bu nedenle bu projeyi hayata geçirmek istiyorum.”

KORAY TOPUZ KİMDİR?
Koray Topuz 1988 yılında Eşme Mahallesinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Geyve’de tamamladı. Liseyi Adapazarı Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinde okudu. 2008 yılında Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliğini kazandı. 2012 yılında mezun oldu. Öğretmenliği 3 ay gibi kısa bir süre doğduğu ve yaşadığı Eşme Mahallesinde yaparak ticaret hayatına atıldı.

Koray Topuz, Aynı zamanda Eşme Köyü muhtarı iken 8.Ağustos.2017 tarihinde vefat eden Hüseyin Topuz’un oğludur.

Geyvemedya

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cinayete kurban gitmiş
Cinayete kurban gitmiş
Sinir krizi geçirdiler
Sinir krizi geçirdiler