banner2

banner1

27.07.2017, 16:54

O Zaman Yeniden Merhaba...

Yazmak bu dünyanın en güzel eylemi diye düşünüyorum. Konuşmaktan çok daha etkili. Yazarken söylenebilecek her şey geçer akıldan. Düşünür, durur en etkili cümleleri hayata geçiririz yazarken. Ben böyle düşünüyorum tabi.

Yazı yazmak. Bir konu hakkında makale yazmak. Ya da haber yazmak. Öyle her aklına geleni söylememektir başta. Ben mesela bu yazıyı yazarken bile birkaç kez es veriyorum. Daha önce boş bir sayfayı nasıl doldurmuştum diyorum. Düşünüyorum, ara ara gülümsüyorum. Kelimelerle arındırıyorum kendimi.

Tabi hayat böyle değil ama. Düşünmeden yaşıyoruz. Gelişi güzel. Düşünmeden konuşuyoruz. Hayat hızlı ve yorucu, bizde resmen yuvarlanıp gidiyoruz içinde.

Uzun zaman oldu köşe yazısı yazmayalı. Köşe yazısı dediysem öyle usta kalemlerden çıkan usta yazılar değil elbette. Yolun başında yürümeye çalışan, güzel hayaller biriktiren yazılar benimkiler. Henüz yolun çok başında.

Yeniden diyorum, uzun zaman oldu diyorum çünkü basın sektöründen ayrıldıktan sonra çok uzak kalamamıştım da değerli abim Hüseyin Cumalı’nın haber sitesinde yayınlanmıştı köşe yazılarım. Sonra hayatın içinde yuvarlanıp gittim, o telaşe de zaman bulamadım yazmaya. En çok sevdiğim eylemden uzaklaştım. Yolun başında daha ayırdık yolları.

Ama şimdi keyifli bir sohbetin ardından, yeniden yaz bakalım dedi sağ olsun Güven Hasbaş. Durur muyum? Asla geri çevirmem bu teklifi. Başlayalım dedim yeniden. Ve böyle başladı serüven.

Bu yazı ufak bir girizgah oldu. Bu köşede mümkün olduğunca çok yazı paylaşmaya çalışacağım bundan böyle. Kah gündem konuşacağız, kah edebiyat. Edebiyattan yazarlardan bolca bahsedeceğiz elbette. Edebiyat her şeydir. Özeldir. Hak ettiği değeri vermeye çalışacağım burada. Elimden geldiğince tabi.

Şimdiden sürç-i lisan edersek affola.

O zaman yeniden merhaba…

Yorumlar (0)