banner2

banner1

31.05.2021, 10:20

O sene bu sene olsun

İnanmıştım…

Bu sene o kupanın bizim şehre geleceğine. Olmadı, olamadı. Olması için her şey tam değildi.

Lobimiz yoktu…

Oyuncular ruhlarını evde bırakıp maça çıkmışlardı. Daha doğrusu doğru oyunculardan kurulu bir takımımız yoktu. Hoca işine tam odaklanmamıştı.

Final hezimeti için sürüyle bahane sıralayabiliriz.

Finalde farklı mağlup olduk. Gol atmamak için rakip kaleye gidemedik. Adamlar maçın bitimine 3-5 dakika kala plaka geyiğini hatırlattılar. Velhasıl görmemiz gereken gerçek şu; Kocaelispor bir felsefeyle her sene bir üst lige çıkıyor.

Biz ise son senelerde hep aynı senaryoyu yaşıyoruz.

Her yıl bir öncekinin aynısı... Küçük detaylar dışında bir değişiklik olmuyor.

Lig biter, hüzünlü günlerin birisinin kongre kararı alınır. İlk kongre çoğunluk sağlanamaz, sonra yönetim çıkar faaliyet raporunu okur. Dinleyeni dinlemeyeni elini kaldırır.

Biliyorsunuz işleyişi yeniden anlatmayayım.

Sonra yine aynı şeyler yaşanır. 15-20 transfer. Sonra yine aynı döngü…

Gelin o sene bu sene olsun.

Şampiyonluk türküsü falan söylemiyorum.  Doğru hikaye yazmak istiyorsak doğru hamleler yapalım istiyorum.

Şehir eşrafından oluşan bir yönetim oluşturalım. Kimse ben gelmiyorum diyemesin. Kamuoyu baskısı oluşturalım. Şehrin tanıdığı bilgidi isimlerden bir yönetim oluşturalım. Öyle bir baskı oluşturalım ki yönetimde görev almaya Akgün Altuğ’da hayır diyemesin Orhan Ekici’de. Halit Evin'de görev alsın Talip Kuriş'de... İsimlere takılmadan bu fikri bir düşünün isterim...

Sakaryaspor için o sene bu sene olmazsa üzülmeye, hayal kırıklığı yaşamaya devam edeceğiz. Şehrin önemli isimlerini bu takımın etrafında olmaya zorlamazsak, sevgiyle beslediğimiz, desteklediğimiz Sakaryaspor kurda kuşa yem olacak.

****

Gelelim diğer meseleye

En başından beri aralarda alınan kongre kararlarına karşı çıkanlardanım.

Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetimin günahıyla sevabıyla ligi tamamlayıp ardından da kongrede hesap vermelerini savundum.

Yönetim kongre kararı aldı. Ekşi ve ekibi orada tüm detaylarıyla sezonu yapılanı, yapılamayanı anlatmalı. Sonrasında ‘O sene bu sene’ diyerek şehrin yönetimi görevi devralmalı.

Beklenti içerisinde olanlara kötü haber. Ne Cevat Ekşi’nin avukatlığını ne de cellatlığını yapacak değilim.

*****

Gelelim Uğur Akkuş’a…

Sakaryaspor’u yönetecek ismin, Sakarya’yı hissedecek birisi olmalı. Takım finalde elenmiş daha üzüntümüzü yaşamadan kamuoyunu kışkırtmak için yapılan açıklama bence Uğur Akkuş’un Sakaryaspor’u hiç anlamadığının göstergesi.

Bu takımı Uğur Akkuş yönetecek ve şampiyonluk gelecekse ben o başarı hikayesinin bir tarafında olmam. Sakaryaspor’u sadece futbol takımı olarak gören bir adamın başkanlığına saygı duymam.

 Bizi bilmeyen daha da önemlisi anlamayan, sevincimizle sevinemeyen, üzüntümüzle üzülmeyi bilmeyen birisi benim başkanım olamaz. Delege oy verse kulüp başkanı seçilse bile Uğur Akkuş benim başkanım olamaz.

Yorumlar (0)