banner2

banner1

11.06.2020, 14:41

Normalleşme Diyeti

“Yeni normalleşme” adına da alıştığımıza göre kendinize geldiniz mi? Sokağa çıkma yasakları bitti, Ramazan ayı bitti, Bayram bitti… bahanemiz de kalmadığına göre zayıflama zamanı gelmedi mi? Halbuki diyet yaparken en büyük bahanemiz çevremizin diyeti bozduğuydu. Israr; milli sporumuz sonuçta. Herkes evindeyken neden diyet olmadı? Bahane bulmak çok kolay. Peki, istediğiniz bedene girme hayali? Ve ya sağlıklı olmak? Ertelemeyin. Diyetiniz yarım kaldıysa ya da hiç başlamadıysanız şimdi tam zamanı. Şimdi elinizdeki soğuk kalorili içeceği bir kenara koyun ve koca bir bardak su için başlıyoruz.

Forma girmek için pratik öneriler;

Kahvaltı

Yulaf – süt – en sevdiğiniz meyve – 5-6 adet fındık veya badem blenderdan geçiriyoruz. İçine biraz kakao veya tarçın ekleyebilirsiniz. Hem tok tutucu, hem de bu sıcaklarda serinlemek için iyi bir kahvaltı alternatifi.

Öğlen

İstediğiniz çeşit ve miktarda sebze ile salata hazırlarken, tokluk süresini uzatmak için peynir veya haşlanmış kurubaklagil ekleyin. Az zeytinyağı, nar ekşisi, sirke, limon ve az tuz ile keyifli hale getirin. İsteğinize ve iştahınıza göre içine etimek ekleyebilirsiniz.

İkindi

Ceviz, fındık, badem ve mevsim meyveleri ile 1 kase yoğurt karıştırabilir kendi meyveli yoğurdunuzu yapabilirsiniz.

Akşam

Mevsimin en güzel sebzeleri gelmeye başladı. Zeytinyağlı sebze yemekleri bol lif almanızı sağlar ve midede tokluk hissi yaratır. Yanına da et, tavuk veya balık ile protein ihtiyacınızı karşılamayı unutmayın.

Unutmayın ki; herkesin diyeti kendine özeldir. Yukarıda yazdığımız örneklerin miktarları ve içerikleri kişinin kilosu ve hastalıklarına göre değişir.

3 ay evde kalmak yazın gelmediği anlamına gelmez. Kısıtlı tatil planları bir kenarda dursun, aynaya baktığınızda istediğinizi görmek için geç kalmayın.

...

Yorumlar (0)