banner2

banner1

29.04.2021, 21:32

Nerede Kalmıştık

15 Temmuz 2020.

Pek çok insan için sıradan bir tarih, nadir kişiler içinse belki hayatlarına bir şekilde etki etmiş bir tarih olabilir. Benim için ise, sanırım kayboluşun simgesi.

Bu köşedeki hayatımı en son 15 Temmuz 2020'de Neowise kuyruklu yıldızının gezegenimize en yakın konumunda bırakmışım. (Bu arada belirteyim, Neowise kuyruklu yıldızı göremedim.)

Yazı yazmak için o gelmesini beklediğim ilham perilerini sanırım coronaya kaptırıp, odaklanma, psikoloji gibi birçok şeyi de bir kenarda oturtup, hatta bekletip, işte böylece geçirmişim ayları.

Tam 9 ay. Yazı yazmadığımın farkındaydım elbette zaten ben unutsam sevgili arkadaşlarımla konuştuğum her sohbet sırasında veya telefon konuşmasında hatırlatıyorlardı bana. Ama nedense bir türlü şu klavyenin başına geçemiyordum. Belki de kelimelerle arama zaman girmişti, girdi…

Bilmiyorum.

Corona bizi çok değiştirdi, her hayat bir yerlere savruldu falan da demeyeceğim. Günlük hayat devam ettiğine göre, bu ancak bir kaçış olacak.

Ama geriye dönüp şöyle geçen zamana baktığımda, o 9 ayı kendime açıklayamıyorum.

Yine ve yeniden, işte geldim buradayım demek istiyorum sadece.

Ben, bundan sonra her hafta bu köşede yayınlanacak yazılarımı hazırlarken, sizden de sağlığınıza ve keyfinize dikkat etmenizi talep edebilirim.

Tekrar görüşeceğiz…

Yorumlar (0)