• Reklam
Reklam
Reklam

MHP’de neler oluyor?

Kongre sürecinin yaklaştığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlayan hareketlilik ilçelerde iyice etkisini gösterirken, kongre öncesi eski Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük’ün adı İl Başkanlığı için anılmaya başlandı. Konuyla ilgili Haberlisin.com’a konuşan Küçük, “Bir hazırlığım yok, talep gelirse değerlendiririm” dedi.

MHP’de neler oluyor?

Kongre sürecinin yaklaştığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlayan hareketlilik ilçelerde iyice etkisini gösterirken, kongre öncesi eski Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük’ün adı İl Başkanlığı için anılmaya başlandı. Konuyla ilgili Haberlisin.com’a konuşan Küçük, “Bir hazırlığım yok, talep gelirse değerlendiririm” dedi.

MHP’de neler oluyor?
Editor: Haberlisin
08 Ekim 2019 - 14:46
Reklam

TOPLANTILAR ARTIYOR
Yaklaşan kongre süreci öncesinde ilçe teşkilatlarında başlayan hareketliliğin arttığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde ilçe teşkilatına aday olan isimler tarafından başlatılan toplantılara hem partililer hem de gençler yoğun ilgi göstermeye başladı. İlçelerde gerçekleşen toplantılarda ilçe başkanlığına aday adayı olmak isteyen partililerin sayısı her geçen gün artarken bazı isimlerin il yönetimine de muhalif olduğu ve toplantılarda bunu dile getirmekten çekinmediği iddia edildi.
 
KÜÇÜK O İDDİALARI CEVAPLADI
İlçelerde başlayan ve il yönetimine kadar uzanacağı iddia edilen hareketlilikle ilgili parti içerisinde 2 zıt görüş hakim olurken; İl Yönetimi dahil tüm teşkilatta değişiklik isteyenlerle, İl Yönetiminin ve bazı ilçelerin değişmemesi gerektiğini savunarak yönetime destek verenler şimdiden tartışmaya başladı. Parti içi muhalefet adaylarının İl Başkanlığı yarışına ise İsmail Küçük’ün katılmasını istedikleri iddia edildi. Konuyla ilgili olarak Haberlisin.com’a özel olarak konuşan İsmail Küçük, “Parti içerisinden ya da dışarısından bir grupla görüşmem olmadı. Herhangi bir muhalefet kanalını yönetmemde söz konusu değil. Daha önce de olduğu gibi; parti içerisindeki tabandan beni aday görmek isteyenler olursa adaylığımı koyarım. Şuan için bir hazırlığım yok, eğer talep gelirse bunu değerlendiririm. Partime, ülküme zarar verecek bir adım atmam” dedi.
 
AKAR ‘İLK KEZ’ KONUŞTU
Öte yandan parti içerisindeki gelişmelerle ilgili olarak ilk kez Haberlisin.com’a konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Parti içerisinde muhalif bir grubun olması anlaşılır gibi değil. Yerel seçimlerle ilgili olarak ‘aday çıkarmamış’ olmamızı eleştiriyor bu grup. Anlamadıkları şey, bunun Genel Merkez politikası olduğu aslında. Aynı konu üzerinden Vekilimiz Levent Bülbül’ü de eleştiriyorlar, bu kararın yerel olarak alındığını sanıyorlar heralde. Ben İl Başkanı olarak kongre süreci öncesinde kimseye farklı bir yaklaşımda bulunmam, isteyen herkes aday adayı olabilir. İl içinde bu geçerli. Böyle parti içi muhalefet gözükerek partimize zarar veren adımlar olmasın, listesini hazırlasın herkes. Kongrede adaylar olarak yarışalım” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Arifeyenin sesi gür sesi
  4 gün önce
  Zarar mı? Tüm gerçekleri emin olun dava arkadaşlarımız ve tüm teşkilat biliyor makam peşinde olanlar olmadık yücelttik yücelttik lakin sonunda gördük ki makamları için her şeyi yapar oldular.. Türkav zaten içler acısı.; ocak ise hiç sorma başkan uyuyor 15 yaşındaki çocuk milleti dolan... Anladınız siz onu
 • Sendikadan Biri
  5 gün önce
  M. H. P Sakarya,da etnik milli..M. H. P Sakarya,da etnik milliyetçilikle yönetiliyor Ömür Açba, Zihni Açba, Levent Bülbül Abaza milliyetçiliği yapıyorsunuz. Ocak liyakat sıfır Türkav vizyon sıfır ; Her birini kendinize göre dizayn ettiniz bu necip Sakaryalı ülkücüler delegeler çok kıymetli üyeler tıpkı hendekte olduğu gibi size bir kez daha ders verecektir..
 • Ülkücü genç
  5 gün önce
  Bu kadar dar pencereden bakanlar ülkücüyüm demesin. Koskoca Sakarya’da 3 isim yazıp saçmalamayın. Gelin elinizi taşın altına koyunda, hep birlikte teşkilatlar ayağa kalksın. Uzaktan mesnetsiz eleştirilerle sadece zarar veriyorsunuz.
 • Teşkilattan Biri
  5 gün önce
  Ziya bey yerelde ittifakı hangi ilçelere talip olduğunuzu bütün sakarya biliyor ancak hendekte size milliyetçi ülkücüler öyle bir ders verdi ki inanın hala şoktasınız bizlere serdivamı cadde54 üzerinde veryansın edip daha sonra serdivan teşkilatındaki o meşhur konuşmanız ile hatırlıyorum madem genel merkez politikası acaba siz serdivanda kime oy verdiniz o konuşmanızda arkadaşlar meclis üyelerimiz var onlara destek olun belediye adayları için kime ısterseniz ona oy verin diyerek genel merkez politikasına karşı gelmiş olmadınız mı merak ediyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurudere’de defnedilecek
Kurudere’de defnedilecek
Tiflis'ten güzel haber
Tiflis'ten güzel haber