• Reklam
Reklam
Reklam

Mezun olacak

1967 yılında Hukuk Fakültesine giren fakat o dönemki olaylardan dolayı okula devam edemeyen Erdem Terim 51 yıl sonra hayalini kurduğu mesleğe kavuştu.

Mezun olacak

1967 yılında Hukuk Fakültesine giren fakat o dönemki olaylardan dolayı okula devam edemeyen Erdem Terim 51 yıl sonra hayalini kurduğu mesleğe kavuştu.

Mezun olacak
Editor: Ebru Bulut
12 Eylül 2019 - 12:26
Reklam

OLAYLAR ENGEL OLDU
1967 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesinde yaşadıklarını anlatan Erdem Terim, “1967 yılında okula kayıt yaptırdığım sırada öğrenci olayları aktif bir şekilde başlamıştı. Olayların içeresinde hem Türk öğrenciler hem de Filistinli öğrenciler vardı. kampüste birçok ideolojik görüş vardı sizin de bu görüşlerden birinde olmanız gerekiyordu. O dönem sıkıntılı koşulların içerisinde okumaya çalışan bir tek ben değildim. Benim gibi olan birçok öğrenci vardı” dedi. Erdem Terim, olayların iyice kızıştığı dönemde babasından bir telefon aldığını belirterek, “Babam aradı, ‘Oğlum sen bu okulu okuyamayacaksın, ben oğlumdan olamam. Okulu dondurup Sakarya’ya dön’ dedi. Bana da bu teklif cazip geldi, bir taraftan da korkuyorum zaten her an bir şey olabilir diye Sakarya’ya geri döndüm” diye konuştu.

OKULUNU 4 KEZ DONDURDU
Öğrenci aflarıyla okulun yarısını bitirdiğini belirten Erdem Terim, “Okulu dondurup Sakarya’ya geldikten sonra 1978 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda (TEK) işe başladım. Bir gün çalışırken gazetede gördüğüm yazı ile öğrenci affından yararlanarak okula geri döndüm. Bu sefer de evlendim ve eşim var ve bir yandan da çalışıyordum zorlandım ve okulu tekrar dondurdum. Ama içimde okulu bitirme, okula gitme hasreti hala vardı. 1980 yılında tekrar aftan yararlanarak döndüm. Bu sefer de sıkıyönetim ilan edildi ve ben tekrar okulu dondurdum. 1988 yılında tekrar aftan yaralanarak okula döndüm bu sefer daha başarılı olarak 4 yıllık okulun 2 yılını bitirdim ve ön lisans diplomamı aldım. Kalan iki senemi 1994 yılına kadar öğrenci aflarıyla tamamladım. Mezun olabilmek için son bir dersim kalmıştı zor bir dersti. O sırada dayım bırak okulu gel dükkânı sana vereyim dedi bana da cazip geldi okulu tekrar bıraktım’’ dedi.

“MEZUNİYETE TORUNLARIMLA GİDECEĞİM”
51 yıl önce başladığı okulu sonunda bitirdiğini ve mezuniyete torunlarıyla katılacağını belirten Erdem Terim, “Kızım 2013 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bana, ‘baba sen neden okulu bitirmiyorsun’ dedi. Ben de okula tekrar başlayıp 2018 yılında bütün derslerimi verdim. Şuan avukatlık stajımı yapıyorum bu sene mezun olacağım. Mezuniyete torunlarımla birlikte gideceğim” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Partisi belli değil
Partisi belli değil
Sıcaklıklar düşecek
Sıcaklıklar düşecek