• Reklam
Reklam
Reklam

"Mesafe olmalı"

Siyasi Parti Sakarya İl Başkanları, İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van illerindeki Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılmalarını değerlendirdi. Parti Başkanlarının görüşleri arasındaki fark ise gözlerden kaçmadı.

"Mesafe olmalı"

Siyasi Parti Sakarya İl Başkanları, İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin ve Van illerindeki Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılmalarını değerlendirdi. Parti Başkanlarının görüşleri arasındaki fark ise gözlerden kaçmadı.

Editor: Ebru Bulut
20 Ağustos 2019 - 12:58
Reklam

“GEREĞİ YAPILDI”
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine yapılan kayyum ataması yerinde bir karar olmuştur. İçişleri Bakanımızı bu şarlatanlığa son verdiği için tebrik ediyorum. Bazıları seçilmişler nasıl görevden alınır diyebilir. Ancak seçilmiş olmak hiç kimseye sınırsız bir şekilde devletin ve milletin aleyhinde tasarruf yetkisi sağlamaz. HDP’li belediyelerin halka hizmet yerine ellerindeki imkanları PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları için nasıl seferber ettiklerini daha önceki dönemlerde de görmüştük. Yapılan adli ve idari soruşturmalar neticesinde bu durumun değişmediği görülmüş ve gereği yapılmıştır” şeklinde konuştu.
 
“BELEDİYELER TERÖR ÖRGÜTLERİYLE ARALARINA MESAFE KOYMALI”
MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Söz konusu belediyelerde terör örgütü ile bağlantılı kimseler işçi kıyımı yapılarak işe alınmış. Terör ile bağlantısı bir çok kişi devletin sağladığı imkanlardan yararlanarak istihdam edilmiş. İçişleri bakanlığımız bu konuda doğru kararı vermiştir. Kararı normal ve yerinde buluyorum.  Söz konusu belediyeler aralarına terör örgütleri ile ciddi anlamda mesafe koymalıdır. Devlet kaynaklarının bölücü terör unsurlarına finansman olması kabul edilemez. Devlet kaynakları terör örgütlerine finansörlük için değil vatandaşa hizmet içindir. Bu bağlamda kayyum kararını olumlu buluyorum” ifadelerine yer verdi.
 
“UYGUNSUZ DURUM”
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır konu ile alakalı, “Partimizin MHK’sı bu konu hakkında toplantı halinde. Genel Başkanımız ve parti yetkililerimiz konu ile alakalı gereken açıklamayı kısa sürede gerçekleştirecektir. Benim kişisel yorumumun bir önemi yok partimin açıklamasının her zaman arkasındayım fakat. Seçimle gelen seçimle gitmeli. Seçilmiş bir yönetime kayyum atamak demokrasi için uygun olmayan bir durum” ifadelerine yer verdi.
 
ADAY OLMALARINA NEDEN İZİN VERİLDİ
Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, “Demokrasinin olduğu yerde bu tür uygulamalar çok yanlış. Kişiler aday olmadan önce savcılık araştırmasından geçip temiz kağıdı alıyor. Ve adaylığına mani bir adli durumu yoksa aday olabiliyorlar. Madem bu şahısların terör örgütleri ile bağlantılı olduğu biliniyordu neden aday olmalarına izin verildi? Geçtiğimiz seçimlerde ben de aday oldum birçok konuda onaydan geçtik. Bu şahıslara seçimden önce niye müdahale edilmedi?” dedi.
 
SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM
BBP İl Başkanı Cemal Can, “Öncelikle İçişleri Bakanlığımızı bu kararından dolayı kutluyoruz. Mehmetçiğimiz memlekette ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlarla destek verirken içerideki terör destekçilerini beslemek devletimize yakışmazdı. Hiç kimse vatandaşımıza hizmet edilsin diye yollanan parayı terör örgütü lehine harcayamaz. Harcarsa da yüce Türk adaleti gereğini yapar. Bu durumu sonuna kadar destekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Adapazarı Akşam Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Algı yapma çabası
Algı yapma çabası
Partisi belli değil
Partisi belli değil