banner2

banner1

banner22

Makamına kabul etti

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Tüketiciyi Koruma Haftası kapsamında Ticaret İl Müdürü Mitat Onay ve teşkilat çalışanları ile "Tüketici ve Tüketim" konulu resim yarışmasında ülkemizde ve İlimizde dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.

MEDYA 21.03.2019, 19:44
Makamına kabul etti
banner48
Her yıl 5-21 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Tüketiciyi Koruma Haftası etkinlikleri ile teşkilatın faaliyetleri hakkında bilgiler veren ve aynı zamanda Tüketici Hakem Heyeti Başkanı olan Ticaret İl Müdürü Onay, kabullerinden dolayı da Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade etti.
"Tüketici ve Tüketim" konulu resim yarışmasında dereceye girerek Türkiye 2’incisi olan Özel Şahin Ortaokulu öğrencisi Ahsen İpek Hocalar, Sakarya 1’incisi olan Nazmiye Ömer Sözer Ortaokulu öğrencisi Ece Çetin, Sakarya 2’incisi Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencisi Melisa Çetin ve Sakarya 3’üncüsü olan Aydın Gürdamar Ortaokulu öğrencisi Zülal Sümeyra Aş ve öğretmenlerin de katıldığı ziyarette, yaptıkları resimlerde insanlığa neler anlatmaya çalıştıklarını soran Vali Ahmet Hamdi Nayir, onlarla bir süre sohbet ederek tebrik ettiğini de ifade etti.
“Devlet Önemli Görevler Üstlenmiştir”
Tüketiciyi Koruma Haftasının, tüketici bilincinin oluşturulması ve halkın bilinçlendirilmesi noktasında önemli bir etken olduğunu düşündüğünü belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Devletimiz, hakların korunması konusunda önemli görevler üstlenmiştir. Çocuk haklarının korunmasında, hasta haklarının korunmasında, kadın haklarının korunmasında devlet mutlaka mevzuat düzenlemesi yaparak, onlara başvuru yolları da hazırlıyor. Tüketici Hakları da işte bu konulardan bir tanesidir.
“Tüketici Bilinçli İse, Harcamalar da Bilinçli Oluyor”
Maddi olarak harcama yapan kişiler eğer bir haksızlığa maruz kalıyorsa, devlet onun hakkını korumak konusunda hakem heyetleri oluşturuyor. Belirli bir meblağ üzerindekilere mahkeme yolunu açıyor. Dolayısıyla büyük bir çaba ile kazanılmış olan bir paranın, birileri tarafından bertaraf edilmesini engellemek için bir hak müessesini oluşturuyor. Bu haftalarda da biz bu konuyu daha fazla toplum gündemine taşıyarak, tüketici hakları konusunda insanımızın bilinçli olmasını istiyoruz. Bilinçli bir tüketici yetiştirmek önemlidir. Eğer tüketici bilinçli ise, harcamasını da bilinçli bir şekilde yapıyor, hakkını da bilinçli bir şekilde aramaya çalışıyor.
“Çalışmalarınız Farkındalık Oluşturacak”
Yapmış olduğunuz bu çalışmalar da İnşallah, insanlarımızın tüketici hakları konusunda daha bilinçli olmasını, daha da farkında olmasını sağlayacak çalışmalar olacaktır. Tüketici Haftası ile ilgili yaptığınız bu resimler için zaman harcayıp araştırma yapmanız ve düzenlenen yarışma sayesinde, hem sizler hem okuldaki ve sınıftaki arkadaşlarınız bilgilenmiş oldu” diye konuştu.
Dereceye giren resimleri inceleyen ve eser sahibi öğrencilerden bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, çalışmaları çok beğendiğini ifade ederek başarılarının devamını diledi.
 
Yorumlar (0)