banner2

banner1

banner22

'Dualarınıza muhtacız'

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, Yaşlılar Haftası kapmasında Hendek Melek Nişancı Huzurevinde kalan yaşlılar onuruna düzenlenen ‘Saygı ve Hoşgörü Yemeği’ programına katıldılar.

MEDYA 22.03.2019, 00:46
'Dualarınıza muhtacız'
banner48
18- 24 Mart arası kutlanan Yaşlılar Haftası vesilesiyle Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğünün işbirliğinde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir’in yanı sıra; Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ve ilçe yöneticileri de katıldı.
Bayraktepe Sosyal Tesislerine girişinde eşi Münevver Nayir ile birlikte masaları tek tek dolaşarak ellerini öpen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hatırlarını da sorarak onlarla bir süre sohbet etti.
“Büyüklere Saygıyı Kıymetli Bilen Bir Nesiliz”
Huzurevi sakinlerine hitaben bir konuşma yapan ve böylesi özel bir günde bir arada olmaktan mutluluk ve onur duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Çocukluk, gençlik, olgunluk, yaşlılık hepsi bizler için var. Allah hayırlı uzun ömür verir ise, bizler de bu devrelerin tamamını yaşayıp görmek isteriz. Umarım sizler gibi hayatın en olgun, en birikimli zamanlarını da yaşamak nasip olur.
“Sizlerin Dualarına Muhtacız”
Biz kültür olarak, inanç olarak büyüklerimize karşı saygıyı önemli bilen, kıymetli bilen bir nesiliz. Bizim inancımızda büyüklerimize saygı göstermek, Cenab-ı Hakk’a saygı göstermekle eş tutulmuştur. Onları üzmemek, onların bize küçükken göstermiş olduğu şefkati, büyüdüklerinde küçükleri olarak bizlerin de onlara göstermesi geleneklerimizdendir. Peygamber Efendimiz (SAV) bir Hadis-i Şerif’inde, ‘Aranızda yaşlılarınız olmasaydı, belalar üzerinize sel gibi yağardı’ şeklinde buyurmuştur. Bizler millet olarak yaşlıların duasına ihtiyacımız olduğunun farkındayız.
“Sizin İçin Daha da Fazlasını Yapmaya Gayret Göstereceğiz”
İnşallah bu aydan sonra sizleri evinizde, yurdunuzda ziyaret edip, tanışıp görüşmek istiyorum. İnşallah arkadaşlarımız ile birlikte, devlet himayesinde bulunan siz değerli büyüklerimizin rahat etmesi için neler yapılması gerekiyorsa, daha da fazlasını yapmaya çalışacağız. Sağlık, sıhhat içerisinde nice Yaşlılar Haftasını beraber kutlayabilmeyi diliyorum” dedi.
Program sonunda karanfil ve çeşitli hediyeler de takdim eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu anlamlı ve güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, ayrıca program öncesi bünyesinde birçok tarihi fotoğraf, resim ile eşyaları barındıran ve ilçe kültürünü yansıtan yöresel kıyafetlerin sergilendiği Hendek Kültür Evine de uğrayarak yetkilerden bilgiler aldı.
 
Yorumlar (0)